خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

اجازه یک ساله دولت برای استفاده از ۲۶۰۰نیروی نهضت سوادآموزی که نمره لازم را کسب نکردند

  • 20 مهر 1400 - 11:17
اجازه یک ساله دولت برای استفاده از ۲۶۰۰نیروی نهضت سوادآموزی که نمره لازم را کسب نکردند
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از اجازه یک ساله دولت برای استفاده از ۲۶۰۰ نیروی نهضت سوادآموزی که نمره لازم را در آزمون داخلی آموزش و پرورش کسب نکرده بودند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛قاسم احمدی لاشکی ، درباره آخرین وضعیت جذب مشمولان قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: آخرین آزمون را برای سه گروه بازماندگان نهضت سوادآموزی، نیروهای معلم قرآنی و طرح امین در اول مرداد ۱۴۰۰ برگزار کردیم که اعلام نتیجه شد و از ۱۵ هزار و ۱۰۳ نفر قریب به ۱۲ هزار نفر پذیرش شدند و مابقی نمره لازم را کسب نکردند.

وی افزود: از میان افراد باقی مانده، بیش از ۲۶۰۰ نفر از نیروهای نهضت سوادآموزی هستند که سال‌های سال سابقه همکاری به صورت حق‌التدریس را داشته‌اند. مصوبه اخیر هیئت دولت اجازه یک ساله داده است که برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در صورت نیاز، استان‌ها بتوانند از این ۲۶۰۰ نفر استفاده کنند و تداوم همکاری داشته باشند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره استمرار خدمت بازنشستگان در آموزش و پرورش نیز گفت: همکارانی را داریم که به سن بازنشستگی رسیده اند ولی مایل هستند استمرار خدمت داشته باشند، برای استمرار به شرط حضور در مدرسه به علت شرایط خاص کمبود نیروی انسانی مساعدت می‌کنیم.

احمدی درباره پیشنهاد جدید آموزش و پرورش به دولت برای حل مشکل آن دسته از نیروهای خود که فاقد پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی بوده و احتساب سابقه خدمت آنان برابر قانون مدیریت خدمات کشوری مقدور نیست گفت: این پیشنهاد فعلا به جایی نرسیده، قرار شده است سازمان اداری استخدامی با هماهنگی وزارتخانه های مرتبط روی این موضوع کار کنند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب