خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

چگونه می‌توان عضلات انگشتان دست کودکان را تقویت کرد؟

  • 18 مهر 1400 - 20:37
چگونه می‌توان عضلات انگشتان دست کودکان را تقویت کرد؟
کارشناس ارشد علوم تربیتی راهکار‌های ساده برای تقویت عضلات انگشتان به ویژه در کودکان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، سمیه پورزلکیان در تشریح راهکارهای ساده برای تقویت عضلات انگشتان دست گفت: تسلط بر دست، روشی مفید است، به گونه‌ای که دست غالب کودک از طریق استفاده مکرر در عملکرد دقیق کار و وظیفه تعیین شده تقویت می‌شود.

وی افزود: همچنین چنگ زدن و دست ورزی نیز اقدامی است که با مشارکت کودک در فعالیت‌هایی که نیاز به درک و دست‌کاری اشیاء کوچک از قبیل؛ نقاشی، پازل، باز کردن ظروف و نخ دارد، سبب تقویت عضلات می‌شوند.

پورزلکیان بیان داشت: در بازی‌های انگشت، با کودک وظایفی را تمرین کنید که فقط از یک یا ۲ انگشت استفاده می‌کند (به عنوان مثال بازی‌های poking)، همچنین فعالیت‌های حرکتی ظریف نیز راهکاری مفید است، به این صورت که هنگامی که کودک مشغول انجام فعالیت‌های حرکتی ظریف است، او را تحسین و تشویق کنید، به خصوص اگر هنگام انجام فعالیت دشوار باشد، به کار خود ادامه می‌دهد.

این کارشناس ارشد علوم تربیتی اظهار کرد: در تمرین استحکام دست و انگشت باید فعالیت‌هایی را انجام دهید که باعث تقویت قدرت دست و انگشت می‌شوند، مثلاً: تمیز کردن کاغذ، استفاده از موچین، بازی doh و میله، همچنین با بازی حسی می‌توانید کودک را ترغیب کنید که در فعالیت‌های بازی حسی مانند بازی برنج و نقاشی انگشت مشارکت کرده تا به پیشرفت آگاهی لمسی کمک کند.

 

 

وی هماهنگی دست و چشم را از دیگر فعالیت‌ها و راهکار‌های مفید برای تقویت دست ورزی دانست و ادامه داد: در این روش، فعالیت‌هایی را انجام دهید که شامل هماهنگی دست و چشم مثل؛ پرتاب و صید و عبور از خط میانی مثل؛ رسیدن به قسمت بالای بدن برای چیدن وسایل است، البته قدرت اندام فوقانی نیز اثرگذار است و باید فعالیت‌های بازی مثل؛ صعود از نردبان و پیاده روی چرخ دستی را تقویت کنید که دارای قدرت اندام فوقانی هستند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب