خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

کودکان را دریابیم

  • 18 مهر 1400 - 19:53
کودکان را دریابیم
کارشناس فرهنگی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: اگر ما بتوانیم با فرهنگ صحیح و درست با کودکان‌مان رفتار کنیم، قطعاً کودکان و نوجوانان موفق‌تری نیز در آینده خواهیم‌ داشت.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛فاطمه نظری ، با اشاره به هفته ملی و روز جهانی کودک، در رابطه با اهمیت فعالیت‌های فرهنگی برای کودکان، اظهار کرد: همانطور که می‌دانیم، یک غنچه زیبا یا نهالی نورس برای اینکه بتواند رشد کند و تبدیل به گلی زیبا یا درختی تنومند شود و به بار بنشیند؛ نیاز به رسیدگی شبانه‌روزی دارد. در این صورت، هر کسی که به نظاره این گل و درخت بنشیند؛ قطعاً از تماشای زیبایی و سرسبزی این دو لذت خواهد برد و کودکان نیز همانند همین‌ گل‌ها و نهال‌های کوچک هستند که نیاز به رسیدگی دارند تا تبدیل به گلی زیبا شوند.

وی با اشاره به نقش کودکان در آینده جامعه، تصریح کرد: آینده این جامعه را کودکان می‌سازند. اگر پدر، مادر، مربی و معلم امروز به درستی فرهنگ اصیل را به کودکان منتقل کنند، آینده زیبا و موفقی را برای جامعه رقم خواهند زد، پس فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی نقش بسیار مهمی در تربیت و سرنوشت کودکان و به تبع آن کشور دارد. هر اندازه که ما بتوانیم با فرهنگ صحیح و درست با کودکان‌مان رفتار کنیم، قطعاً کودکان و نوجوانان موفق‌تری نیز در آینده خواهیم‌ داشت.

نظری در رابطه با انجام فعالیت‌های فرهنگی برای کودکان، ادامه داد: باید فعالیت‌های فرهنگی را با شیوه‌های جذابی اجرا کرده و به صورت غیرمستقیم مفاهیم تربیتی را به کودکان منتقل کنیم تا با استفاده از آن‌، کودکانی با اراده قوی و اعتماد به نفس بالا و با نشاطی را تربیت کنیم.

کارشناس فرهنگی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان، خاطرنشان کرد: ارگان‌های مختلف که در حوزه کودک فعال هستند، می‌توانند با آموزش‌های به‌روز و علمی و با توسعه امکانات فرهنگی و تربیتی و تفریحی، و … برای شکوفایی و نشاط کودکان قدم‌های تاثیرگذاری بردارند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب