خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

با این ۵ رفتار کودک شما فلج خواهد شد

  • 08 مهر 1400 - 20:35
با این ۵ رفتار کودک شما فلج خواهد شد
گاهی اوقات محبت زیاد به کودکان می تواند باعث شود که آن ها فلج شوند. وقتی به کودک خود بیش از اندازه محبت می کنید او دیگر توانایی انجام کارهای شخصی خود به تنهایی را ندارد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛همه مادر و پدر ها دوست دارند که کودک خود را یک محیط ارام، شاد و سازنده بزرگ کنند بدون آن که کوجک ترین آسیب و سختی به کودک آن ها وارد شود.

درحالی که گاهی این محبت های بیش از اندازه می تواند میزان اختیار و قدرت عمل کودک را به صفر برساند تا حدی که دیگر کودک توانایی انجام کارهای شخصی خود را ندارد و برای هر کاری باید از شما کمک بگیرد.

این مسئله می تواند زندگی کودک را در آینده تحت تاثیر قرار بدهد و او نتواند به درستی برای زندگی خود تصمیم بگیرد و یا مسئولیت کارهای خود را برعهده بگیرد.

اگر می خواهید کودک شما فلج نشود این کارها را انجام ندهید.

کودک

کودک

۱. دست کودک نباشید

برای اینکه کودک مسئولیت پذیر باشد در همان دوران کودکی سعی کنید چیزی به دست کودک ندهید. به هیچ عنوان به او غذا ندهید. ان چیزی را که می تواند بردارد به دست او ندهید.

۲. زبان کودک خود نباشید

به جای کودک خود سلام کنید، خداحافظی نکنید، تشکر نکنید و حتی او را مجبور به انجام و گفتن برخی از حرف ها نکنید. اجازه بدهید اگر خودش دوست داشت این کارها را انجام دهد و او را سرکوب نکنید.

۳. او را بلند نکنید

وقتی کودک شما به زمین می افتد و یا در هنگام بازی به جایی برخورد می کند تا از شما درخواست کمک نکرده است او را بلند نکنید و یا جیغ نزنید. بگذارید او خودش بلند شود و با او همدردی کنید.

 

 

بازی

بازی

۴. کنترل گر نباشید

دائما از کودک خود نپرسید که دستشویی داری؟ اب می خوای؟ گشنه هستی؟ این کارها باعث می شود بچه کاملا تحت کنترل شما باشد و وابسته به شما باشد.

۵. به جای کودک تصمیم نگیرید

اجازه بدهید انتخاب کند که چه چیزی می خواهد بخورد، بپوشد و بازی کند. برای او دو گزینه در نظر بگیرید و اجازه بدهید او انتخاب کند.

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب