خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

آیا موزه عروسک و اسباب بازی به فروش می رود؟

  • 02 مهر 1400 - 23:16
آیا موزه عروسک و اسباب بازی به فروش می رود؟
تنها موزه عروسک و اسباب بازی کشور در کاشان به فروش گذاشته می شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ در این موزه، ۱۱۰ عروسک و صد اسباب‌ بازی برای نمایشِ جمع ‌آوری و آماده‌ی نمایش شده‌اند؛ اشیایی که به مناطق مختلف ایران، از جنوب تا خراسان و آذربایجان، کردستان، مناطق مرکزی، گیلان، مازندران و سیستان و بلوچستان تعلق دارند.

این موزه با سرمایه‌گذاری شخصیِ امیر سهرابی افتتاح شده و قدیمی‌ترین اشیای این موزه، عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی مربوط به اواسط دوره‌ی قاجار هستند که از روستاهای شهرستان «نایین» و وسایل شعبده‌بازی متعلق به اواخر دوره‌ی قاجار از شهر اصفهان جمع آوری شده‌ است.

موزه عروسک ها در شهرستان کاشان یکی از موزه‌های بنامِ این منطقه است و آثارِ بسیار فاخری از فرهنگ و تمدن کشور در این موزه به نمایش گذاشته شده و گردشگران داخلی و خارجی متعددی از این موزه فاخر دیدن کرده اند.

خبری که این روزها، اهالی هنر به ویژه حرفه عروسک گردانی را متحیر کرده است، بحث فروش موزه عروسک و اسباب بازی شهرستان کاشان است و علت این موضوع، بر اساس اعلام رسمی موزه عروسک و اسباب بازی، ایجاد تحول در نحوه فعالیت بیان شده است.

مدیریت این موزه اعلام کرده است که افراد و نهادهای دغدغه مند و فعال در حوزه های مرتبط فرهنگی به ویژه هنر، ادبیات، کودکان و گردشگری نسبت به این موضوع بی تفاوت نبوده و با جذب متولی جدید می توان از تعطیلیِ این موزه و نهاد فرهنگی نوپا جلوگیری کرد.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب