خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

جان باختن بیش از هزار نفر در هر هفته بر اثر گرسنگی در یمن

  • 02 مهر 1400 - 23:07
جان باختن بیش از هزار نفر در هر هفته بر اثر گرسنگی در یمن
هر هفته بیش از هزار نفر در یمن بر اثر گرسنگی و سوء تغذیه جان خودشان را از دست می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، سازمان‌های بین المللی فعال در یمن، با انتشار گزارشی در حاشیه هفتاد و ششمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، تاکید کردند میلیون‌ها نفر در یمن هر روز برای زنده ماندن مبارزه می‌کنند.

مارتین گریفیتس معاون امور انسانی دبیرکل سازمان ملل، اعلام کرد اقتصاد یمن به اعماق جدیدی از سقوط رسیده است و قشر‌های ضعیف‌تر همواره بیشترین هزینه بحران را پرداخت می‌کنند.

گزارشگر الجزیره گفت: بیش از هزار نفر در هر هفته در یمن بر اثر گرسنگی و سوء تغذیه می‌میرند. هیچ نشانه‌ای بهتر از این آمار نمی‌تواند حجم فاجعه‌ای را بیان کند که یمن با آن روبروست. مدیرکل صندوق کودکان ملل متحد ”یونیسف“، تصویر هولناکی از وضع یازده میلیون و ۳۰۰ هزار یمنی ترسیم می‌کند که برای زنده ماندن متکی به دریافت کمک‌های انسانی هستند. بین یمنی ها، دو میلیون و ۳۰۰ هزار کودک زیر پنج سال هستند که از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند و ۴۰۰ هزار نفر از آن‌ها با خطر مرگ قریب الوقوع روبرو هستند. مدیرعامل برنامه جهانی غذا هم با ترسیم تصویر هولناک‌تر می‌گوید: ۱۶ میلیون یمنی یک گام با قحطی و گرسنگی فاصله دارند. بلندپایه‌ترین مقام برنامه جهانی غذا، هشدار می‌دهد که اگر در شش ماه آینده، ۸۰۰ میلیون دلار اعتبار تامین نشود، کاهش سهمیه غذا ممکن است در سال آینده باعث مرگ ۴۰۰ هزار کودک یمنی زیر پنج سال شود.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب