خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

طرح «به وقت کتاب» در مدارس صومعه سرا آغاز شد

  • 01 مهر 1400 - 21:45
طرح «به وقت کتاب» در مدارس صومعه سرا آغاز شد
فرماندار صومعه سرا گفت: اجرای طرح شهرستانی «به وقت کتاب» به منظور معرفی هفتگی چهار عنوان کتاب همزمان با آغاز سال تحصیلی در صومعه سرا آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، سید جلال سید محمدی صبح پنجشنبه در حاشیه آغاز طرح ابتکاری «به وقت کتاب»، با اشاره به لزوم ترغیب کودکان و نوجوانان به خواندن کتاب، اظهار کرد: اجرای طرح‌های خلاقانه بادر حوزه کتاب و کتابخوانی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

سید محمدی افزود: با اجرای طرح «به وقت کتاب» در مدارس شهرستان و معرفی کتاب‌های مفید در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، دینی و تاریخی این آینده سازان با آگاهی بیشتری وارد زندگی اجتماعی شوند.

معرفی ۴ عنوان کتاب در طول ماه در قالب طرح «به وقت کتاب»

در ادامه این مراسم رئیس اداره کتابخانه های عمومی صومعه سرا نیز گفت: طرح شهرستانی «به وقت کتاب» برگرفته از اجرای زنگ کتاب خوانی در مدارس صومعه سرا است که که با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم حضور دانش آموزان، به صورت مجازی و از طریق شبکه اجتماعی شاد اجرایی می‌شود.

آرزو عباس زاده اضافه کرد: با اجرای این طرح در مدارس شهرستان صومعه سرا چهار عنوان کتاب در طول ماه از مجموعه منابع موجود در کتابخانه های عمومی شهرستان در موضوعات و رده‌های مختلف توسط معلمین مقاطع تحصیلی و برای معرفی به صورت مجازی قرار داده می‌شود.

عباس زاده همچنین اضافه کرد: در صورت بازگشایی مدارس این طرح به صورت حضوری و در کلاس‌های مقاطع مختلف تحصیلی اجرایی خواهد شد.

گفتنی است؛ ارائه توضیحاتی در خصوص کتاب، خوانش بخش‌هایی از آن و تشویق دانش آموزان به حضور و عضویت در کتابخانه ها و استفاده از خدمات متنوع آن از دیگر اهداف اجرای طرح است.

در اولین گام اجرای طرح «به وقت کتاب» منابع مربوط به یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان مهم‌ترین رویداد کتاب خوانی کشور در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب