خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

اجرای پویش مهربانی

  • 01 مهر 1400 - 21:02
اجرای پویش مهربانی
در آستانه آغاز سال تحصیلی و در نخستین روز از هفته دفاع مقدس با هدف کمک به خانواده‌های بی سرپرست، بد سرپرست و خرسندی دانش آموزان نیازمند ۲۲۸ بسته لوازم‌التحریر با اعتبار ۲۸ میلیون تومانی توسط خیر نیکوکار شیرازی توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز در حاشیه اجرای این پویش، یکی از اهداف مجمع را گسترش مصادیق خیر و فعالیت‌های خیرین در جامعه عنوان کرد.

سید عبدالرضا دستغیب گفت: وظیفه مجمع هدایت کمک‌های خیراندیشان به سمت گروه‌های هدف و نیازمند و اجرای طرح‌های مورد نیاز به ویژه در مناطق جنوبی شهر با هدف گسترش عدالت اجتماعی و برخورداری مناطق محروم از فضاهای فرهنگی و ورزشی است که در این راستا ساخت مجموعه فرهنگی، ورزشی خیرساز ماهان در سال ۹۸ نقش بسزایی در رفع محرومیت و توسعه جنوب شهر داشته که پس از ساخت آن نیز انجام امور خیرخواهانه در این مجموعه همواره بصورت پیوسته وگسترده درجریان است.

حاج حسین جوکار، عضو هیئت امنای مجمع خیرین شهر ساز و فرهنگ ساز ‌و رئیس هیئت امنای مجموعه فرهنگی، ورزشی ماهان و از خیرین خوشنام شیراز است که چند سال گذشته در بسیاری از پروژه‌های خیرساز فرهنگی، عمرانی و ورزشی مجمع حضوری فعال داشته است.

او خاطرنشان کرد: از تعداد ۲۲۸ بسته لوازم التحریر،  ۱۱۴ بسته برای دانش آموزان ابتدایی و ۱۱۴ بسته برای دانش آموزان مقطع متوسطه به نیت ۱۱۴ سوره قرآن در نظر گرفته شده است.

این خیر خوشنام یادآور شد: از جمله اهداف مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز ارتقای‌سطح فرهنگ، توجه به آشنایی و الفت دانش آموزان با قرآن کریم است که خود وظیفه‌ای بر دوش خیرین و مجمع است.

جوکاردر این رابطه افزود: بر این اساس در مقابل اهدای هر بسته به دانش آموزان نیازمند از آنها خواسته می شود تا یکی از سوره های قرآن را حفظ کنند تا بتوانیم با فرهنگ سازی، موجبات الفت و نزدیکی دانش آموزان به قرآن کریم را فراهم کنیم.

عضو هیئت امنای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز اضافه کرد: با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی و بیماری کرونا همشهریان ‌ما ‌که در مناطق کم برخوردار زندگی می‌کنند نیازمند یاری خیرین و دستگاه‌هایی‌ هستند تا به مدد آنان این روزهای سخت را پشت سر بگذارند.

جوکار عنوان کرد: وقتی مهربانی‌ها گسترش پیدا کند و ارائه خدمات به شهروندان توسعه یابد؛ همه مناطق شهر از عدالت اجتماعی برخوردار می‌شوند و ناهنجاری و نا امنی رنگ می‌بازد.

او خاطرنشان کرد: انجام امور خیر در مجموعه خیرساز فرهنگی، ورزشی ماهان که نوجوانان و جوانان در آن جا حضور دارند و از نزدیک شاهد فعالیت خیرین هستند، مانند کلاس آموزش عملی است تا آنان بیاموزند در سختی‌ها باید در کنار هم نوعان خود باشند و در آینده نیز هر کدام در انجام امور خیر پیشگام باشند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب