خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

سنجش میزان سواد حرکتی دانش آموزان تا پایان مهر

  • 01 مهر 1400 - 12:52
سنجش میزان سواد حرکتی دانش آموزان تا پایان مهر
دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان ابتدایی» از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ از آنجایی که کودکان، نوجوانان و جوانان دانش آموز، سرمایه های اصلی کشور و آینده سازان میهن اسلامی هستند و تربیت متوازن و تمام ساحتی دانش آموزان از مطالبات سندتحول بنیادین آموزش و پرورش است به نحوی که در بیانیه ارزش های این سند بر سلامت جسمانی و نشاط دانش آموزان تأکید شده است؛ از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت، دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی» جهت اجرا، به اداره کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در بخش هایی از این دستور العمل آمده است که میزان سوادحرکتی دانش آموزان در مرحله اولیه یا پیش آزمون حداکثر تا پایان مهرماه صورت می گیرد.

سپس با اجرای پروتکل تمرینی سه ماه با مشاوره آموزگار و مشارکت و همکاری خانه و مدرسه، دانش آموزان سوادحرکتی خود را ارتقاء داده و در اسفندماه آزمون مرحله ثانویه برگزار خواهد شود و نتایج آن مورد تحلیل قرار خواهد گرفت.

منابع مورد نیاز این پروژه از اعتبارات معاونت تربیت بدنی و سلامت تأمین خواهد شد و دریافت هرگونه هزینه از دانش آموزان با هر عنوانی ممنوع است.

دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی» را از اینجا مشاهده کنید.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب