خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
3
" اختصاصی ایچنا "

یک منبع آگاه در گفتگو با ایچنا : محتمل ترین گزینه برای وزارت آموزش و پرورش یکی از مدیران زن این سازمان است

  • 01 مهر 1400 - 13:25
یک منبع آگاه در گفتگو با ایچنا : محتمل ترین گزینه برای وزارت آموزش و پرورش یکی از مدیران زن این سازمان است
با توجه به مشکلات بزرگ و فراوانی که در وزارت اموزش و پرورش وجود دارد ، یک مطالبه عمومی برای معرفی هرچه سریعتر وزیر پیشنهادی شکل گرفته است

خبرگزاری ایچنا ؛ با عدم اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به باغگلی وزیر پیشنهادی رئیسی برای وزارت آموزش و پرورش ، مجلس و جامعه فرهنگیان همچنان منتظر هستند تا رئیس جمهور گزینه بعدی را برای تصدی ریاست این وزارت خانه معرفی نماید . وزارت خانه ای که با چالش های فراوانی روبه رو بوده و به نظر می رسد فقط فردی توانا و با سابقه از داخل مجموعه آموزش و پرورش می تواند مشکلات این سازمان بزرگ و حساس را برطرف نماید .

در روزهای اخیر ، برخی نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور خواستار معرفی هرچه سریعتر وزیر پیشنهادی شده اند . فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اخیرا در گفتگویی در همین رابطه گفته است : باید برای روزهای آینده گزینه وزیری آموزش و پرورش به مجلس معرفی شود تا مجلس هم آن را مورد بررسی قرار بدهد و انشالله کابینه کامل شود.

وی در واکنش به عدم حضور زنان در کابینه گفت: البته می‌شد که از بین وزرا  یک وزیر زن هم انتخاب شود، انتظار ما هم همین بود که در جامعه‌ای که ۵۰ درصد آن را زنان تشکیل می‌دهد، حضور خانم‌ها را در این میان ببینیم. به طور کلی ممکن است اگر خانم توانمندی وجود داشته باشد، به کار گرفته شود.

در همین خصوص یک منبع آگاه در وزارت اموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار ایچنا گفته است : اواسط مهر ماه قرار است رئیس جمهور گزینه پیشنهادی این وزارت خانه را معرفی نماید .

وی افزود : ۸ گزینه برای تصدی این وزارت خانه مطرح می باشند که رئیس جمهور و تیمی متخصص در حال بررسی برنامه های این افراد می باشد .

این منبع آگاه افزود : در میان این افراد شانس  حمید رضا حاج بابایی وزیر سابق اموزش و پرورش ، سید باقر پیشنمازی از مدیران خوشنام این وزارت خانه و یکی مدیران زن وزارت آموزش و پرورش نسبت به سایر گزینه ها بیشتر می باشد . البته معرفی این مدیر زن نسبت به سایرین محتمل تر می باشد .

وی ادامه داد : برخی نمایندگان مجلس رایزنی هایی درباره سید علی یزدی خواه انجام دادند که در نهایت این چهره خود انصراف داده است .

این منبع آگاه خاطر نشان کرد : دولت قصد داشت یک مدیر جوان و با انگیزه را در راس این وزارت خانه قرار دهد ، حتی پس از عدم اعتماد مجلس به باغگلی چند گزینه جوان دیگرهم مطرح بودند اما با توجه به چالش های فراوان و مشکلات بزرگی که پیش روی وزیر اینده خواهد بود ، ترجیح دادند یک چهره باسابقه تر از داخل مجموعه اموزش و پرورش را در راس این وزارت خانه قرار بدهند .

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب