خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

کشته شدن ۴۵۰ کودک افغان در شش ماه نخست سال ۲۰۲۱

  • 30 شهریور 1400 - 19:29
کشته شدن ۴۵۰ کودک افغان در شش ماه نخست سال ۲۰۲۱
معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشر دوستانه از مرگ ۴۵۰ کودک افغان در شش ماه نخست سال ۲۰۲۱ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا. معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه آمار تکان دهنده‌ای را درباره کشته و زخمی شدن کودکان افغان در شش ماه نخست امسال اعلام کرد.
مارتین گریفیتس در گفتگو با سی ان ان درباره سفر خود به افغانستان و گفتگو با طالبان  در پاسخ به پرسشی درباره اذعان ارتش آمریکا به خطا در حمله پهپادی در کابل، کشته شدن شماری از غیرنظامیان از جمله یک امدادگر سازمان ملل و ده کودک و نیز تصمیم آمریکا برای استفاده از توانمندی «حمله هوایی از راه دور» (OHC) و افزایش احتمال خطا در شناسایی اهداف گفت: ما همیشه با آمریکا درباره اثرات انسانی اقداماتش صحبت می‌کنیم. درباره این حادثه تاسف بار می‌توانم بگویم که این حادثه تاسف بار است و ضرورتا به ما یادآوری می‌کند که افراد بی گناه در این مناقشه به طرز فجیعی کشته شدند.
وی خاطر نشان کرد: در این حمله پهپادی ده کودک کشته شدند که به ما یادآوری می‌کند طی شش ماه نخست امسال بیش از ۴۵۰ کودک در افغانستان کشته شدند. در این مدت بیش از ۱۲۰۰ کودک هم به شدت زخمی شدند. همچنین یک امدادگر مشغول انجام کارش بود که متاسفانه هدف حمله قرار گرفت. این حمله به ما یادآوری می‌کند تا هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم و افغانستان را به یک کشور باثبات تبدیل کنیم تا ضرورتی به انجام اینگونه حملات نباشد.

 

 

گریفیتس درباره اوضاع انسانی در افغانستان و تضمین‌هایی که سران طالبان در گفتگو با او دادند، گفت: دبیر کل سازمان ملل من را به افغانستان فرستاد تا با سران طالبان تماس برقرار کنم و برای آن‌ها توضیح دهم که اقدامات بشردوستانه در سراسر جهان و از جمله در افغانستان، بر چه مبنایی انجام می‌شود.
وی افزود: هدف ما این بود که مطمئن شویم طالبان اصول و معیار‌های ارائه کمک‌های بشردوستانه را درک کرده است. من این موضوع را با ملا برادر و مشاوران اصلی وی مورد بحث و گفتگو قرار دادم.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب