خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

راه اندازی مجتمع قضایی اطفال و نوجوانان

  • 30 شهریور 1400 - 10:24
راه اندازی مجتمع قضایی اطفال و نوجوانان
معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان همدان از راه اندازی مجتمع قضایی اطفال و نوجوانان تا پایان سال جاری، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان، عباس نجفی در جلسه شورای مشورتی محاکم اطفال، اظهار کرد: تا پایان سال، ۱۹ شعبه تخصصی محاکم اطفال در سطح استان، ایجاد خواهد شد.

نجفی تصریح کرد: اقدامات این مجتمع به صورت تخصصی حول محور موضوعات اطفال و نوجوانان صورت خواهد گرفت و بسیاری از مشکلات این حوزه نیز بر طرف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته سازوکارهای مورد نیاز برای حضور مشاوران در کنار قضات در راستای صدور رای ایجاد و ابلاغ‌های تخصصی آنها نیز صادر شد که خوشبختانه شواهد نشانگر اقبال و توجه ویژه حوزه‌های قضایی به بهره‌مندی از این ظرفیت ویژه است.

معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره دادگستری استان همدان، ادامه داد: مشاوران محاکم یکی از بهترین راهکارهای اصلاح کودکان و نوجوانان بزه دیده و بزهکار هستند که در کاهش آسیب‌های این حوزه، بسیار اثرگذار و با اهمیت است.

نجفی با بیان اینکه باید روند رسیدگی به پرونده اطفال همراه با نگاه تربیتی باشد، اظهار کرد: در بررسی وضعیت طفل، شرایط روحی و روانی فرد از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در انجام اقدامات حمایتی اطفال به اثرات روانی و تربیتی کارها توجه ویژه داشته باشیم.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب