خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

رجبی:غربال‌گری بینایی کودکان را والدین جدی بگیرند

  • 21 شهریور 1400 - 17:11
رجبی:غربال‌گری بینایی کودکان را والدین جدی بگیرند
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرم‌دره گفت: با توجه به اینکه سه تا شش سالگی، زمان طلایی درمان تنبلی چشم است، از این رو والدین باید این موضوع را جدی بگیرند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛شهرام رجبی، با اشاره به آغاز غربال‌گری بینایی کودکان در خرم‌دره همزمان با سراسر کشور، اظهار کرد: در همین راستا دو پایگاه برای سنجش بینایی کودکان در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت این پایگاه‌ها آغاز و تا پایان آبان‌ماه ادامه دارد، تصریح کرد: در طول سال نیز کسانی که کودک‌شان به هر دلیلی از غربال‌گری بینایی جا مانده است، می‌توانند به پایگاه‌های ثابت موجود در سطح شهر مراجعه کنند.

این مسئول با یادآوری اینکه جامعه هدف سنجش بینایی، کودکان ۳ تا ۶ سال است، عنوان کرد: مسیر برخی از روستاهای شهرستان صعب‌العبور است که با تمهیدات اندیشیده شده نیروهایی برای سنجش بینایی کودکان در این‌ مناطق اعزام خواهند شد.

رجبی با اشاره به شیوع کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز سنجش بینایی، متذکر شد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در شهرستان خرم‌دره، سنجش بینایی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، ضدعفونی محل و پوشیدن لباس‌های محافظ برای پیشگیری از انتقال بیماری انجام می‌شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه متاسفانه گاهی شاهد سهل‌انگاری والدین در سنجش بینایی کودکان خود برای پیشگیری از تنبلی چشم هستیم، ادامه داد: این امر در حالی است که سه تا شش سالگی بهترین دوران برای درمان تنبلی چشم است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستالن خرم‌دره با یادآوری اینکه تنبلی چشم یک بیماری نهفته است که شاید خانواده‌ها متوجه آن نشوند، یادآور شد: در صورت بی‌توجهی به موضوع بینایی‌سنجی کودکان که از تنبلی چشم رنج می‌برند، قطعاً در دوران تحصیل خود با مشکلات بینایی مواجه خواهند شد.

این مسئول با توضیح این‌ مطلب که طبق آمار ۳۵۰۰ کودک، جامعه هدف غربالگری چشم در شهرستان خرم‌دره هستند، خاطرنشان کرد: طی غربال‌گری انجام شده، کودکانی که مشکلات بینایی داشته باشند، به پزشک متخصص ارجاع داده می‌شوند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب