150 ویژه‌برنامه‌ هفته کودک در گلستان برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ محبوبه رجب‌نسب امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ برنامه فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و اسلامی به‌مناسبت هفته ملی کودک با شعار «آینده را باید ساخت از ۱۳ مهر در مراکز فرهنگی‌هنری ثابت و سیار کانون گلستان اجرا می شود.

وی به مشارکت نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: ویژه‌ برنامه‌های متنوع و مهیج هفته‌ ملی ‌کودک با رویکرد آموزه‌های عاشورایی و در دو سطح ویژه‌ی کودکان و هم‌چنین مربیان، معلمان، اولیای تربیتی و والدین در تمامی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان با تشریح برنامه های هفته جهانی کودک در استان تصریح کرد: افتتاح هفته ملی کودک در روز ۱۳ مهر، شادپیمایی کودکان ویژه روز جهانی کودک، گفتگوی مستقیم نوجوانان با مسئولان استانی، ویژه برنامه روز جهانی کودک در مناطق سیل زده، قصه‌گویی، نمایش عروسکی، معرفی و روخوانی کتاب، بحث آزاد، نشریه دیواری، شعرخوانی، مسابقه فرهنگی و مذهبی، معرفی وقایع ایام، معرفی شخصیت، ایستگاه نقاشی، خوش‌نویسی امداد فرهنگی در مناطق سیل زده و … را برای کودکان و نوجوانان از برنامه‌های این هفته است.

رجب نسب در ادامه از بازسازی دو مرکز کانون پرورش فکری در شهرهای سیل زده خبردادو گفت: با کمک خیرین در شهر های آق قلا و گمیشان این مراکز احیا شده و در این هفته برنامه های متنوعی برای کودکان خواهند داشت.

ویگفتگوی مستقیم با استاندار را ازویژه برنامه های این هفته برشمرد و افزود:  در روز جهانی کودک، کودکان و نوجوانان می توانند مشکلات و پیشنهادات خود را با موضوعات حقوق شهروندی، محیط زیست، ایمنی و بحران مطرح می کنند .این برنامه در شهر گنبد کاووس با حضور فرماندار برگزار می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان همچنین عناوین روزها و محور فعالیت‌های روز جهانی و هفته ملی کودک را به این ترتیب که ۱۳مهر« کودکان با نیازهای ویژه، فرصت‌های برابر »،۱۴ مهر « کودک، آموزش، سلامت و ایمنی »،۱۵ مهر “کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری” ۱۶ مهر « کودک، صلح، بازی و نشاط »، ۱۷ مهر « کودک، رسانه و ارتباطات »، ۱۸مهر « کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه » و ۲۰ مهر « کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی‌اسلامی » اعلام کرد./

 

منبع: راه دانا

همچنین ببینید

تصویب الزامات و ضوابط عام «شهر دوستدار کودک»

الزامات و ضوابط عام شهر دوستدار کودک تصویب شد و این مصوبه برای تمامی دستگاه‌های …