​اعطاء سبد غذایی به ۴۲۳۱ کودک کهگیلویه و بویراحمدی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ خداخواست روحیانی، سرپرست معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت:  این نهاد به‌منظور رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال طرح هم‌سفره را در برنامه کاری خود اجرا می‌کند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۲۳۱ کودک زیر پنج سال از سبدهای غذایی این نهاد در سال جاری بهره‌مند می‌شوند.
روحیانی اعتبار هزینه شده در زمینه سبدغذایی کودکان را در سال جاری یک میلیارد و ۸۳۷ میلیون تومان اعلام و بیان کرد: کودکان زیر پنج سالی که به دلیل تغذیه نامناسب دچار اختلال در رشد هستند از طریق مراکز بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه سبدهای غذایی کودکان شامل مواد پروتئینی، لبنیات، حبوبات، برنج و روغن است، افزود: کودکان تحت حمایت این طرح در فاصله زمانی شش‌ماهه مورد پایش قرار می‌گیرند تا در صورت بهبودی از چرخه حمایت خارج و کودکان دیگر جایگزین شوند.
روحیانی از دیگر برنامه‌های این نهاد را تأمین سبدغذایی برای مادران باردار و شیرده اعلام کرد و گفت: در این زمینه و باهدف جلوگیری از تولد کودکان دچار سوءتغذیه ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سال جاری برای سبد غذایی ۴۳ مادر باردار و شیرده توسط این نهاد هزینه شده است.
سرپرست معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: مردم خیر و نیکوکار می‌توانند برای شرکت در طرح هم‌سفره و کمک به تغذیه کودکان نیازمند به آدرس http://hamsofreh.ir مراجعه کنند./
منبع: آوای رودکوف

همچنین ببینید

نفرات برتر تور جهانی تنیس نوجوانان معرفی شدند

 نفرات برتر تور جهانی تنیس آی تی اف جونیورز به میزبانی اصفهان معرفی شدند. به …