۹۰۱ کودک در چهارمحال و بختیاری از تحصیل بازمانده‌اند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ محمد محمدی شامگاه دوشنبه در شورای آموزش و پرورش این استان افزود: تلاش ما برای ملاقات حضوری و چهره به چهره با کودکان بازمانده از تحصیل و خانواده‌های ایشان ادامه دارد تا همه ۹۰۱ کودک بازمانده از تحصیل را شناسایی و موانع رفع تحصیل آنها را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از این کودکان به سبب رنج بردن از بیماری و معلولیت امکان حضور در کلاس‌های درس را ندارند و تعدادی نیز به سبب بدسرپرستی و مهاجرت از تحصیل بازمانده‌اند و از آنجا که هیچ آدرسی از نیمی از این تعداد کودک بازمانده از تحصیل در دست نداریم، می‌طلبد تا ثبت احوال در این خصوص با آموزش و پرورش همکاری کند.

محمدی تصریح کرد: هم‌اینک بیشترین دغدغه و چالش ما در بحث جذب کودکان کلاس اولی در مناطقی از شهرستانهای استان است.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری  با بیان اینکه این استان در شاخص رشد دوره ابتدایی چهارمین استان کشور است، گفت: عملکرد استان در حوزه جذب کلاس اولی‌ها ۹۹.۱۲ درصد است در حالی‌ که این شاخص در کشور ۹۷.۱۶ درصد است.

محمدی، توسعه مراکز پیش‌دبستانی در مناطق محروم را از مهمترین راهکارهای مقابله با بی‌سوادی در استان برشمرد و گفت: استان از نظر رشد و تحقق دوره پیش‌دبستانی دومین استان کشور است و وضعیت قابل قبولی در این خصوص دارد به نحوی که در ۳ سال اخیر در دورترین نقطه استان از جمله پشت‌کوه موگویی پیش‌دبستانی رایگان راه‌اندازی شده است.

وی، وجود مدارس کوچک و کلاس‌های چندپایه را از مهمترین چالش‌های ترک تحصیل دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: ۱۲ درصد دانش‌آموزان استان در کلاس‌های چندپایه تحصیل می‌کنند.

محمدی با بیان اینکه ۶۰ درصد دانش‌آموزان استان در مقطع  ابتدایی تحصیل می‌کنند، خاطر نشان کرد: چهارمحال و بختیاری جزو ۷ استان برتر کشور در پوشش تحصیلی ابتدایی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، در سال ‌تحصیلی جاری ۲۰۶ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در استان چهارمحال و بختیاری مشغول تحصیل هستند./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …