خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
1

۸۷۵ کودک مبتلا به سوءتغذیه تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان

  • 28 آبان 1399 - 11:55
۸۷۵ کودک مبتلا به سوءتغذیه تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه یک هزار و ۸۷۵ کودک مبتلا به سوءتغذیه در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: ۱۵ هزار سبد حمایتی برای آنان توزیع شد. سیده فاطمه تقوی پیش از ظهر سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه یک هزار و ۸۷۵ کودک مبتلا به سوءتغذیه در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: ۱۵ هزار سبد حمایتی برای آنان توزیع شد.

سیده فاطمه تقوی پیش از ظهر سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه یک هزار و ۸۷۵ کودک مبتلابه سوءتغذیه در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵ هزار و ۲۰۰ سبد حمایتی بین این کودکان توزیع‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات حمایتی به‌صورت مشارکتی در دستور کار است، تصریح کرد: ماهانه به‌صورت میانگین ۱۲۰ هزار تومان بن کارت خرید تغذیه به خانواده این کودکان ارائه می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه والدین کودکان مبتلا به سوءتغذیه از طریق این بن کارت می‌توانند مواد غذایی مورد نیاز کودکان خود را از فروشگاه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند، افزود: کمک به رفع سوءتغذیه کودکان یک طرح مشارکتی-حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است.

تقوی رفع سوءتغذیه در سراسر کشور را مهم‌ترین هدف از اجرای این طرح دانست و گفت: بخشی از کمک‌های مردمی و خیران در راستای تأمین هزینه‌های این امر مهم مصرف می‌شود.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب