۸۵۰۰ دانش‌آموز استان بوشهر به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیمراد کرمی صبح امروز در جمع فرهنگیان و دانش آموزان اعزامی راهیان نور در اردوگاه فاطمه زهرا (س) منطقه مارد با بیان اینکه اردوی راهیان نور برنامه فرهنگی و تربیتی است اظهار داشت: اردوی راهیان نور با توجه به آثار و اماکن مناطق عملیاتی و تشریح حوادث 8 ساله دفاع مقدس نقش مهمی در آشنایی دانش آموزان با  حماسه آفرینی رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس دارد.

وی با بیان اینکه شهدا با نثار جان خود برای جلوگیری از هجمه‌های دشمن جامعه‌ای آرام را برای ما به ارمغان آوردند گفت: توسعه انقلاب اسلامی به برکت خون شهدای والامقام  محقق شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر این نکته که دانش آموزان با کسب علم و تحصیلات لازم باید ادامه دهنده راه شهیدان باشند افزود:تلاش‌های زیادی برای برپایی اردوهای راهیان نور دانش آموزی با همکاری دو نهاد آموزش و پرورش و سپاه پاسداران انجام شده تا دانش آموزان از برکات ارزشمند این اردو بهره‌مند شوند.

کرمی، از اعزام 8500 دانش آموزان استان بوشهر به اردوی راهیان نور خبرداد و خاطر نشان کرد:  امسال در 2 مرحله به استعداد 8 هزار و 500 نفر، دانش آموزان استان بوشهر به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند که در مرحله  نخست 4 هزار و 500 دانش آموز دختر و در مرحله دوم نیز 4 هزار دانش آموز پسر به همراهی روحانیون و راویان برای تشریح عملیات‌های دفاع مقدس و ارایه برنامه‌های فرهنگی از سرزمین‌های راهیان نور بازدید خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان در این اردو از برنامه‌های گوناگون بهره‌مند می‌شوند تصریح کرد: دانش آموزان استان بوشهر در اعزام اردوی راهیان نور از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدای شلمچه، شهدای اروند،شهدای شرق کارون  شهدای دشت ذوالفقاری، یادمان شهید تندگویان و بیمارستان صحرایی امام حسین (ع) بازدید می‌کنند.

کرمی، به چهل‌و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و 22 بهمن پرداخت و بیان کرد: راهپیمایی عظیم 22 بهمن امسال مقارن با چهلمین روز شهادت سردار سهپبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان الگو و اسوه است که این راهپیمایی بزرگ را جلوه و شکوه بیشتری خواهد بخشید و توصیه می‌شود با شور و شعور در این راهپیمایی شرکت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر انتخابات مجلس شورای اسلامی را از دیگر رویدادهای مهم پیش‌رو دانست و افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام شرکت در انتخابات و انتخاب کاندیدای اصلح مدنظر، ضامن آینده‌ای روشن برای انقلاب و کشور است.

همچنین ببینید

نامه سه دانش آموز اردبیلی به حماسه آفرینان فتح خرمشهر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ واژه دفاع مقدس از آغاز جنگ در دل جوانمردان کشورمان همچون …