۷۵۶۰ دانش آموز هرمزگانی در مدارس نمونه دولتی مشغول به تحصیل می باشند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ « محمد قویدل » در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اهمیت ارتقاء کیفیت آموزشی دربرنامه ها و فعالیت های حوزه معاونت متوسطه، اظهار کرد: کیفیت در برنامه‌های آموزشی ، سیاست محوری این معاونت است و بدون آن اقدامات در حوزه آموزش و پرورش بی‌نتیجه یا کم‌اثر خواهد بود.

وی اضافه کرد: تعداد هفت هزار 560 دانش آموز در54 مدرسه نمونه دولتی هرمزگان مشغول به تحصیل هستند که تأکید بر برنامه محوری و ارتقاء شاخص های آموزشی و پرورشی در این مدارس بیش از سایر آموزشگاهها است.

قویدل تصریح کرد: در مقطع متوسطه اول تعداد دوهزار و 717 دانش آموز در 24 مدرسه مشغول به تحصیل می باشند ونیز تعداد 4هزار و 843 دانش آموز متوسطه دوم در30مدرسه نمونه دولتی هرمزگان مشغول آموزش هستند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود: با توجه به اهمیت انتخاب رشته درست دانش آموزان مستعد و در راستای اجرای صحیح هدایت تحصیلی در مدارس، برگزاری کارگاههای آموزشی برای اولیاء ، دعوت از صاحبان مشاغل و بازدید دانش آموزان از صنایع و هنرستان ها می تواند راهکارهای اجرایی مطلوبی درفرآیند مناسب هدایت تحصیلی مدارس باشد.

 

قویدل به بررسی، پایش و تشریح برنامه ها و فعالیت های حوزه معاونت متوسطه پرداخت و گفت: با تشکیل کلاس های تقویتی و فوق برنامه خصوصا برای دروس دارای امتحان نهایی و همچنین استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی، می توان به عنوان راهبرد مناسب در ارتقاء کیفیت آموزشی نام برد./

 

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

برگزاری امتحانات نهایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/خانواده‌ها نگران نباشند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیرضا کمرئی با اشاره به برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی اظهار …