۷۵۰۰ کودک لرستانی دچار سوء تغذیه هستند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ ناهید پرویز پور روز چهارشنبه در همایش تخصصی حقوق کودک در سالن جلسات استانداری بیان کرد: جمعیت بدو تولد تا ۱۸ سال در استان ۵۳۵ هزار نفر می باشد .

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت استان را کودکان تشکیل می دهند که ۵۲ درصد آن ها پسران و ۴۸ درصد دختران است اظهار داشت :۱۵۴ هزار و ۹۱۹ نفر کودک زیر ۵ سال در استان داریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان با تاکید بر اینکه چالش های حوزه کودکان شناسایی شده،کودکان کار را از جمله این چالش ها دانست و افزود: تعدادی کودک کار توسط ادارات ذیربط شناسایی شده که برخی شناسنامه دار هستند و خدمات می گیرند و تعدادی هم دارای چالش های جدی و آسیب های متعدد از جمله فرار از مدرسه، خشونت های اجتماعی و کودک همسری می باشند.

پرویزپور با اشاره به اینکه دسترسی برخی کودکان به لحاظ مشکلات معیشتی به خدمات بهداشتی درمانی پایین است گفت: این کودکان اغلب در مناطق محروم و سخت گذر هستند که دسترسی به آن ها چندان راحت نیست.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان همچنین به مشکلات روانشناختی کودکان دارای خانواده های از هم گسیخته اشاره کرد و افزود: ما با افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست مواجه هستیم، ۶۶ هزار نفر زن سرپرست خانوار در لرستان وجود دارد که ۲۴ هزار نفر آن ها زیر ۵۵ سال هستند.

پرویز پور با بیان اینکه برای کودکان لرستان مناسب سازی شهری نشده است افزود: سه هزار کودک معلول داریم که نیازمند فضاهای تفریحی و پارک هستند.

وی با اشاره به سیل فروردین ماه سالجاری بیان کرد: این حادثه آسیب های جدی به استان وارد کرد و مشکلات روحی کودکان مناطق سیل زده باید مورد توجه قرار گیرد./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …