۵۲۱ دانش‌آموز خمین از حمایت آموزشی کمیته امداد بهره‌مند شدند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ « جواد داودی» افزود: وی اظهار داشت: یک میلیون ریال از این کمک‌ها به صورت نقدی با هدف تامین پوشاک و کتاب‌های درسی به حساب سرپرستان دانش‌آموزان نیازمند زیرپوشش  واریز شد و این مبلغ برای دانش آموزان ساکن در مناطق محروم ۲۰ درصد بیشتر بود.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین گفت: بیش از ۲ میلیارد ریال نیز در قالب کمک‌های غیرنقدی نظیر کیف و نوشت‌افزار به دانش‌آموزان نیازمند زیر پوشش کمیته امداد شهرستان از سوی خیران اهدا شد.
داودی اردوهای فرهنگی، آموزشی و زیارتی ، شرکت در کلاسهای غنی سازی اوقات فراغت و شرکت در آموزشهای فنی و حرفه ای را از خدمات فرهنگی امداد به دانش آموزان نیازمند خمین در سال جاری بیان کرد.
وی  تصریح کرد: ۲۰۶ کودک زیر ۶ سال خمین نیز از حمایت‌های کمیته امداد این شهرستان برخوردار هستند.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین با اشاره به اینکه ۷۸ نفر از این کودکان در مناطق محروم شهرستان ساکن هستند، افزود: ۷۰۰ میلیون ریال امسال در قالب سبدهای غذایی به این کودکان اعطا شد.
داودی، طرح حمایت از کودکان دارای سوء تغذیه را طرح مشترک بین کمیته امداد و شبکه بهداشت و درمان بیان کرد و گفت: در قالب این طرح کودکان درای سوء تغذیه که براساس نمودار رشد توسط بهورزان و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شناسایی و به کمیته امداد معرفی می شوند.
وی ادامه داد: اگر علت این سوء تغذیه  مشکلات معیشتی باشد این کودکان تا پنج سال مورد حمایت کمیته امداد قرار می گیرند.

پنج هزار و ۱۰۱ خانوار با ۹ هزار و ۶۴۲ نفر مددجو زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) خمین قرار دارند.

دند و هر دانش‌آموز زیر پوشش سه میلیون ریال کمک هزینه تحصیلی دریافت کرد.

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …