خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

۲ هزار کودک تحت پوشش طرح غربالگری بینایی قرار گرفتند

  • 16 آذر 1400 - 23:52
۲ هزار کودک تحت پوشش طرح غربالگری بینایی قرار گرفتند
معاون پیشگیری بهزیستی استان اردبیل گفت: 2 هزار کودک در استان اردبیل در اجرای طرح غربالگری بینایی مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛طاهره رزاق پور ۱۵ آذر در جریان بازدید از مراکز غربالگری بینایی در اردبیل اظهار کرد: سال هاست که سازمان بهزیستی با هدف پیشگیری از معلولیت نابینایی طرح غربالگری بینایی را در گروه سنی ۳ تا ۶ سال اجرا می کند.

وی هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از اختلال و شناسایی به موقع کودکان دارای عیوب بینایی اعلام و خاطرنشان کرد: این طرح در سه سطح اجرا می شود تا کودکان دچار اختلال بینایی و تنبلی چشم شناسایی و امکان درمان و مداوای آنها فراهم آید.

معاون پیشگیری بهزیستی استان اردبیل ادامه داد: با کمترین هزینه خانواده ها هر سال می توانند فرزندانشان را در گروه سنی ۳ تا ۶ سال مورد سنجش قرار دهند تا در صورت بروز مشکل به اپتومتریست و پزشکان متخصص چشم ارجاع داده شوند.

رزاق پور افزود: در قالب این طرح  شناسایی و درمان به موقع انجام می شود به طوری که از ۲ هزار کودک تحت پوشش این طرح ۵۰۰ کودک دچار تنبلی چشم به موقع شناسایی و درمان شده اند.

وی گفت: اجرای این طرح علاوه بر پایگاه های ثابت در بهزیستی، مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مراکز جامع بهداشت شهری و روستایی با راه اندازی تیم های سیار در دورترین مناطق استان اعم از روستایی و عشایری نیز اجرا می شود.

معاون پیشگیری بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: با خرید تجهیزات مدرن کار غربالگری کودکان با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود و ما از خانواده ها انتظار داریم تا در دوران طلایی فرزندان خود را تحت پوشش این طرح قرار دهند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب