۲ درصد از جمعیت کل کشور کودکان هستند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سعید آرام مدیرکل بهزیستی شهر تهران در مراسم زنگ انقلاب که در مرکز رفاه کودک و خانواده نسل آینده برگزار شد، اظهار کرد: سازمان بهزیستی بعد از پیروزی انقلاب شکل گرفت و فعالیت‌های بسیاری را در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب انجام می‌دهد که یکی از این فعالیت‌ها، آموزش و تربیت کودکان قبل از دبستان است، چراکه از اصلی‌ترین دوره‌های سنی دوران کودکی و پیش از دبستان است.

وی افزود: سازمان بهزیستی تلاش کرده است در این ۴۰ سال، گستره فعالیت در حوزه کودک را افزایش دهد، اما هنوز اقدامات و برنامه‌های زیادی مانده که باید در این زمینه انجام دهیم.

مدیرکل بهزیستی شهر تهران ادامه داد: در استان تهران ۸۵۰ مهدکودک داریم که حدود ۵۸ هزار کودک در این مهدکودک‌ها آموزش می‌بینند و حدود ۲ درصد از جمعیت کل کشور کودکان هستند و اگر قرار است خدماتمان را گسترش دهیم باید بستر‌ها فراهم شود و فرآیند دریافت مجوز برای تأسیس مراکز آموزشی را آسان‌تر کنیم.

آرام با بیان اینکه فضا‌های فیزیکی محدود در مهدکودک‌ها را نباید دست‌کم گرفت، گفت: شکل ارائه خدمات باید متنوع باشد تا از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اجتماعی بهره ببریم تا آنچه شایسته این جامعه است در تربیت کودکان به کار گیریم./

 

منبع: شیعه نیوز

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …