۲۹ هزار دانش‌آموز اتباع بیگانه در استان البرز تحصیل می‌کنند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ نورمحمد فردی ظهر امروز در جلسه کارگروه امور اتباع و مهاجرین خارجی استان البرز با بیان اینکه اتباع مجاز در استان البرز تکریم شوند، اظهار داشت: شناسایی و جمع آوری اتباع خارجی غیر مجاز و متکدی در این استان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: فرمانداران نسبت به راه اندازی گشت‌های مشترک برای شناسایی کارگران غیر مجاز در استان اقدام نمایند.

سرپرست معاونت سیاسی استانداری البرز با بیان اینکه  سازمان صمت استان البرز  و بازرسی از اصناف و واحدهای صنعتی و تولیدی را تشدید کنند،بیان کرد:  فرمانداری‌ها نیز باید به مسله طرد اتباع غیر مجاز در سطح شهرستان‌های استان اقدام نمایند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه  اداره کل آموزش و پرورش استان به مسائل تحصیلی اتباع خارجی توجه ویژه  داشته باشد،تصریح کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری هیچ کس از تحصیل باز نمانند.

وی با بیان اینکه مقرر شد دانش آموزان اتباع بیگانه که در استان موعد مقرر ثبت نام نکرده اند طی نامه ای مکتوب از وزارت آموزش پرورش در خواست شود سیستم  سناد امکان ثبت نام برای این دانش آموزان بازگشایی شود، عنوان کرد: 29 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در سطح  استان  البرز دارد که 47 درصد دانش آموزان دختر و مابقی پسر هستند.

اتباع خارجی غیر مجاز و متکدی در این استان در دستور کار قرار دارد./

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش آموزان کاشانی رسید

در حاشیه هفدهمین اجلاس جهانی روسیه، دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش …