۲۵ درصد دانش آموزان جذب پیش دبستانی نمی‌شوند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سید عیسی سهرابی، اظهار کرد: حق بر آموزش یعنی آموزش با کیفیت که از حقوق کودکان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مولفه‌های تاثیرگذار بر کیفیت آموزش گفت:  یادگیرنده‌ها، محیط، محتوا، فرآیند آموزشی و ارزیابی از جمله این مولفه‌هاست.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه آموزش و پرورش لرستان دارای ۵۶۷۳ مدرسه در قالب ۱۸ هزار و ۹۵۶ کلاس درس است که ۳۶۴ هزار و ۹۷۲ دانش آموز در این فضاها مشغول به تحصیل هستند، بیان کرد: از این تعداد مدرسه بیش از یکهزار باب تخریبی و ۵۰۰ باب فرسوده هستند.

وی ادامه داد: در یک مدرسه به عنوان نمونه یک نوبت دانش‌آموزان ابتدایی و یک نوبت متوسطه هستند با همان امکانات، فضا و صندلی که باید به این مهم اهتمام ویژه داشته باشیم.

سهرابی عنوان کرد: این درحالیست که فضاهای آموزشی باید دارای  امنیت روانی، نور کافی  و … باشند.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش لرستان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴ هزار و ۹۰۰ کودک ۴ تا ۶ سال در مراکز پیش‌دبستانی مشغول به تحصیل هستند، اظهار کرد: براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مرجع مجوز آموزش پیش‌دبستانی آموزش و پرورش است که این سازمان روی این مساله اختیاری ندارد.

وی با اشاره به اینکه کلید عدالت آموزشی پیش‌دبستانی است، عنوان کرد: این درحالیست که ۲۵ درصد دانش‌آموزان جذب پیش‌دبستانی نمی‌شوند و این مهم در مناطق حاشیه‌ای پررنگ‌تر هستند.

سهرابی در مورد کودکان دیرآموز گفت: هم اکنون ۱۸۳ هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی در استان داریم که ۱۱ هزار نفر آنها دیرآموز هستند و بهره هوشی بین ۷۰ تا ۸۵ درصد دارند و در مدارس عادی تحصیل می‌کنند که باید به این افراد توجه ویژه شود./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

سیاست ما بازگشایی مدارس در سال‌جاری است

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه سیاست این وزارتخانه بازگشایی مدارس در سال‌جاری …