۲۱۰ هزار دانش‌آموز فارس از سرویس مدرسه استفاده می‌کنند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ محسن کلاری در یکصدو سی و پنجمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان، گفت: حدود ۲۱۰ هزار دانش‌آموز در سراسر فارس از سرویس مدرسه استفاده می‌کنند که ۲۵ درصد دانش آموزان استان را تشکیل می‌دهند و از این تعداد ۱۲۳ هزار نفر در شهر شیراز هستند.

او با اشاره به استفاده ۸۷ هزار نفر از دانش آموزان سایر شهرستان‌های استان از سرویس مدرسه، گفت: در شهرستان مرودشت ۱۳ هزار و دویست دانش‌آموز برای تردد بین خانه و مدرسه از ۹۳۰ سرویس مدرسه استفاده می‌کنند که بیشترین آمار دانش‌آموز سرویسی را بعد از شیراز تشکیل می‌دهد و منطقه اِوَز نیز با ۳۵۰ دانش‌آموز کمترین آمار دانش‌آموز سرویسی را در سطح استان دارد.

کلاری با اشاره به آمار دانش‌آموزانی که از سرویس مدرسه استفاده می‌کنند، گفت: در دوره ابتدایی ۵۸ درصد، در دوره متوسطه اول ۲۳ درصد و در دوره متوسطه دوم نیز حدود ۱۴ درصد دانش آموزان استان از سرویس مدرسه استفاده می‌کنند و این آمار در دوره پیش‌دبستانی حدود ۳ درصد از دانش آموزان استان را تشکیل می‌دهد.

او بابیان اینکه حدود ۳۰ درصد سرویس مدارس توسط بانوان انجام می‌شود، گفت: ۴۶ درصد از رانندگان سرویس مدارس دارای مدرک زیر دیپلم، ۴۲ درصد دیپلم و ۱۴ صدم درصد نیز دانشجو هستند و علاوه بر این ۴۶۵ نفر از رانندگان سرویس مدارس دارای مدرک فوق‌دیپلم، ۶۶۵ نفر کارشناسی و ۴۳ نفر کارشناسی ارشد دارند و یک نفر نیز دانشجوی دکتراست.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس در ادامه گفت: سرویس مدرسه برای ما یک مدرسه سیار است و راننده نیز مربی این مدرسه است و با این دیدگاه می‌توان گفت تربیت به‌جای از مدرسه تا مدرسه، به از منزل تا منزل منتقل‌شده است.

او در تشریح وضعیت خودرو‌ها نیز، گفت: ۸۰ درصد خودرو‌های فعال در سرویس مدارس استان شخصی و ۲۰ درصد آن‌ها تاکسی هستند که ازاین‌بین ۷۰ درصد خودرو پراید، ۲۷ درصد پژو، یک درصد وَن و ۲ درصد نیز مینی‌بوس است.

کلاری همچنین با اشاره به آمار مسافت طی شده توسط سرویس مدارس برای ارائه خدمات به دانش آموزان در سطح شیراز، گفت: بر اساس آمار استخراجی که در سال جاری و با بهره‌گیری از GPS خودرو‌های سرویس مدارس شیراز به‌دست‌آمده، ۹۱ درصد دانش آموزان زیر ۱۰ کیلومتر و ۹ درصد دانش آموزان نیز بالای ۱۰ کیلومتر مسافت بین خانه تا مدرسه را به بهره‌گیری از سرویس مدرسه طی کرده‌اند./

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …