۱۷ هزار دانش‌آموز استثنایی در خراسان رضوی تحصیل می‌کنند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مهدی قاسمی پور روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی معلولین در مشهد افزود: این تعداد دانش‌آموز با نیازهای ویژه زیرنظر ۲ هزار و ۵۰۰ معلم مجرب مشغول تحصیل هستند که نیمی از آنان در مدارس خاص و نیمی دیگر در مدارس عادی به صورت تلفیقی با سایر دانش‌آموزان حضور دارند.

وی با بیان اینکه شعار امسال روز جهانی معلولین “ارتقای مشارکت افراد دارای معلولیت برای دستیابی به توسعه فراگیر و عادلانه” است، ادامه داد: خدمت به دانش آموزان با نیازهای ویژه توفیق و افتخار است و تلاش در جهت تحقق این شعار وظیفه ماست.

وی گفت: هم اکنون خراسان رضوی از نظر شناسایی و پوشش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه رتبه اول کشور را دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: کسب اطلاعات و دانش درباره معلولین و فراهم کردن فرصت برای بروز فعالیت‌ها، خلاقیت‌ ها، استعدادها و توانمندی‌های این افراد و تلاش در جهت استفاده از توان آنان در جامعه بسیار حائز اهمیت است.
قاسمعلی خدابنده افزود: همه جوامع پیشرفته دنیا به این نتیجه رسیده اند که اگر قرار است توسعه پایدار در آن‌ها اتفاق افتد باید از آموزش و پرورش شروع کنند و توجه به این دستگاه بسیار مهم است و عدالت آموزشی اولین قدم در جهت تحقق عدالت اجتماعی است.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش استثنائی استان خراسان رضوی به خاطر حضور معلمان و نیروهای توانمند و متخصص در بین ادارات آموزش و پرورش استثنائی کشور از جایگاه برجسته و ممتاز برخوردار است که حضور خیرین نیک اندیش در کسب این جایگاه بسیار تاثیرگذار بوده است.
سوم دسامبر مصادف با دوازدهم آذر ماه روز جهانی معلولین نامگذاری شده است.
هم اکنون استان خراسان رضوی دارای حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز است که حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را تشکیل می‌دهند./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …