۱۷۰ کانکس برای دانش آموزان مناطق سیل زده لرستان تهیه شده است

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ «محمد رضا حیدری» گفت: به  همت مجمع خیرین مدرسه ساز تا قبل از سیل 300 مدرسه احداث و تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان اظهار داشت: ظی شال گذشته هم به همت خیرین مدرسه ساز تعداد 45 مدرسه در استان لرستان ساخته شد.

وی با اشاره به اینکه سیل12 فروردین به بالغ بر 423 مورد فضای آموزشی در منطق شهری و روستایی استان خسارت وارد کرده است، بیان کرد: در جریان سیل سال فروردین ماه امسال۱۱۳ مدرسه استان تخریب شده بود.

حیدری بیان کرد: همچنین در سیل فروردین ماه امسال تعداد ۳۱۰ مدرسه دچار آسیب و تجهیزات ۱۷۹ مدرسه نیز از بین رفت.

وی با تجلیل از خدمات خیرین در بازسازی و تعمییر فضای آموزشی مناطق سیل زده، تصریح کرد: خیران تاکنون حدود ۹۰میلیارد تومان به تعمیر مدارس استان لرستان کمک کردند.

حیدری افزود: تاکنون کار تعمییر 310 فضای آموزشی تکمیل شده و همزمان با آغاز سال تحصیلی تحویل آموزش و پرورش شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان افزود: با همکاری نوسازی مدارس و آموزش و پرورش در مناطق سیل‌زده تلاش شده است سال تحصیلی در مناطق سیل زده استان با کمترین مشکل آغاز شد.

وی ادامه داد: برخی مدارس نیاز به تعمییر اساسی و احداث داشته اند، افزود: با توجه به حجم کاری این مدارس، در صورت آماده نشدن تا قبل از ساال تحصیلی، کلاس های درس این مدارس در کانکس برگزار شده است.

حیدری در ادامه با اشاره به اینکه  ۱۲۰ واحد آموزشی در استان  در دست ساخت است،  اذعان داشت: از این تعداد ۳۱ واحد تکمیل و آماده تحویل به آموزش و پرورش شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: در حال حاضر ۱۵۰مدرسه در سطح استان در دست ساخت است که از این مجموع ۶۲ مدرسه در جریان سیل دچار خسارت شده بودند.

وی ادامه داد: مدارس یک تا سه کلاسه سیلزده تا اوایل آبان ماه آماده تحویل هستند که اکنون جهت آغاز سال تحصیلی جدید ۱۷۰ کانکس برای دانش آموزان این مدارس تهیه شده است./

منبع:خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …