۱۶ مدرسه استعداد درخشان در استان سمنان وجود دارد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ «محمددستورانی» در گردهمایی روسای اداره‌های استعداد درخشان و دانش پژوهان کشورشاخص جمعیت استان سمنان را پایین  وضریب پراکندگی آن را بالا دانست وگفت:با وجود این شرایط کیفیت بخشی و رعایت عدالت آموزشی از جمله اولویت‌های آموزش و پرورش در استان سمنان  وجود دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اینکه این استان در قبولی کنکور سراسری عملکرد مطلوبی داشته و بعد از استان یزد رتبه دوم را کسب کرده و به دنبال کسب رتبه اول است  اظهارداشت:همچنین با اشتغال به تحصیل ۴۷ درصد دانش آموزان استان در رشته‌های فنی و کاردانش، استان در زمینه توسعه متوازن رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی نرخ با سوادی در استان سمنان را 98.5 درصد عنوان و اظهار کرد: در مجموع این استان ۱۳ هزار بی سواد و کم سواد دارد که امسال سوادآموزی پنج هزار نفر در دستور کار است.

 دستورانی  تصریح کرد: استان سمنان در توزیع دانش آموزان در رشته ریاضی از میانگین کشوری بالاتر است به طوری که میانگین رشته ریاضی در کشور ۱۴.۶و در استان سمنان  ۲۰.۲ است، اما در رشته تجربی استان سمنان از میانگین کشوری کمتر و در حدود ۳۷.۲است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان اجرای دقیق طرح ملی شهاب در دوره ابتدایی و تعمیم آن به دوره متوسطه اول را بهترین ظرفیت برای شناسایی و هدایت استعداد های برتر به مدارس سمپاد (استعداد درخشان) برشمرد و همراهی و همکاری اولیا دانش آموزان، معلمان و خود دانش آموزان، به عنوان ارکان تعلیم و تربیت را از الزامات اجرای درست طرح ملی شهاب، با هدف جایگزینی روش های کارآمدتر به جای آزمون های ورودی مدارس سمپاد دانست.

وی  اضافه کرد: تعلیم و تربیت شش ساحتی بر اساس سند تحول، کم کردن فاصله واقعیت ها و بایدها در مدارس سمپاد بر اساس بیانیه گام دوم  انقلاب، روز آمد کردن امکانات، روش ها و توانمند سازی نیروی انسانی در این مدارس از ضرورت های امروز و از مطالبات جدی دانش آموزان و خانواده هاست.

دستورانی گفت: کیفیت بخشی در زمینه های آموزشی، پرورشی، پژوهشی، تقویت کارسوق ها، تجلیل از دانش آموزان مدال آور المپیادها، برگزاری جشنواره های فنآورانه و انگیزه سازی در معلمان و دانش آموزان مدارس استعداد درخشان از اولویت های آموزش وپرورش استان سمنان در سال تحصیلی جاری است.

گردهم آیی رؤسای ادارات استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان سراسر کشور با حضور فاطمه مهاجرانی، معاون وزیر و رییس مرکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش (به مدت دو روز) در استان سمنان در حال برگزاری است./

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش آموزان کاشانی رسید

در حاشیه هفدهمین اجلاس جهانی روسیه، دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش …