۱۵ دی‌ماه؛ آخرین مهلت ارسال آثار و مستندات به چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ تاکنون سه دوره از این برنامه را در سراسر کشور باهمت دستگاه‌ها و نهادها و سازمان‌های مختلف دولتی و غیر دولتی برگزار شده و در دوره چهارم جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان تاکنون ۲۰ هزار باشگاه کتاب‌خوانی کودک و نوجوان تشکیل شده است.
جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در بخش‌های مختلفی اجرا و برگزار می‌شود که شامل باشگاه برگزیده، مهدکودک برگزیده، تسهیل‌گر برگزیده، نامه به نویسنده، فیلم موبایلی معرفی کتاب و نویسنده برگزیده از بخش‌های مختلف این برنامه بوده و در سال جدید کتاب‌فروشی برگزیده هم به این دوره جام باشگاه‌ها اضافه شده است.
در سال ۱۳۹۸ همانند سال‌های گذشته اعضای باشگاه‌ها از امکان خرید کتاب‌های پیشنهادی جام باشگاه‌ها با ۵۰ درصد یارانه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخوردار هستند. در این دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان، حدود ۳۵۰ کتاب‌فروشی از همه استان‌های کشور در این طرح فعال هستند و اقدام به تأمین کتاب‌های این طرح می‌کنند؛ علاوه بر این در این دوره کتاب‌فروشی برگزیده کشوری هم معرفی خواهد شد.
ضروری است باشگاه‌های کتاب‌خوانی مستندات فعالیت‌های باشگاه خود را تا ۱۵ دی ماه به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محل سکونت خود تحویل دهند. ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها نیز تا پایان دی‌ماه مهلت دارند پس از داوری آثار رسیده به دبیرخانه، ۳ باشگاه برگزیده به همراه تمامی مستندات این سه باشگاه،۳ اثر برگزیده در بخش فیلم موبایلی معرفی کتاب،۳ اثر در بخش‌نامه به نویسنده، ۳ کتاب برتر به انتخاب اعضای باشگاه‌های شهرستان و یک کتاب‌فروش فعال جام باشگاه در شهرستان را به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال نمایند و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها آثار برگزیده شهرستان‌های خود را به تفکیک به دبیرخانه مرکزی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان به آدرس، تهران، خیابان قائم‌مقام فراهانی، خیابان فجر، نبش کیهان، ساختمان فجر پلاک ۷، طبقه پنجم ، کد پستی ۱۵۸۹۷۴۳۱۱۱ ارسال کنند./
منبع: فرهنگ

همچنین ببینید

فریبا کوثری سفیر کتاب های کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛فریبا کوثری بازیگر سینما و تلویزیون، سفیر کتاب‌های کودک و نوجوان …