۱۳۸۴ دانش‌آموز معلول تحت پوشش خدمات بهزیستی قزوین هستند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مدیرکل بهزیستی استان قزوین یکشنبه شب در نشست اعضای شورای اسلامی شهر با معلولان قزوین گفت: هم اکنون ۲۴ هزار و ۷۰۸ معلول تحت پوشش این اداره کل هستند که علاوه بر دریافت مستمری ماهانه، بسته به نیازهای خاص آنها خدماتی چون توانمندسازی، پرداخت هزینه درمان، معافیت سربازی، هزینه رفت و آمد و مناسب‌سازی خودرو و منزل نیز برای آنها انجام می‌شود.

علیرضا وارثی با اشاره به مشکلات توانبخشی معلولان در سال جاری، تصریج کرد: ابلاغ نشدن اعتبار واگذاری پرونده‌های توانبخشی به صورت ۱۰۰ درصد سهمیه استان در  ماه شهریور و مهرماه، کسری اعتبار در فعالیت‌هایی مانند کمک به نگهداری معلولان و سالمندان در خانواده، تامین وسایل کمک توانبخشی، ارائه خدمات توانپزشکی، کمک هزینه دهان و بلع، تامین وسایل کمکی و اندام‌های مصنوعی، کمک هزینه درمان و تغذیه بیماران پی. کی. یو، تشخیص نوع و شدت معلولیت، ارتقای توانمندی معلولان و بیماران روانی مزمن، کمک هزینه بهبود تحصیلی و تامین وسایل بهداشتی از جمله این مشکلات هستند.

وی همچنین با اشاره به ابلاغ نشدن اعتبار کمک هزینه درمان، امور هنردرمانی و حق بیمه سهم کارفرمایی از ابتدای امسال تاکنون، اظهار داشت: تاسیس و گسترش‌ مراکز توانبخشی غیردولتی با تخصیص یارانه نیز از دیگر نیازهای بهزیستی استان قزوین است.

وارثی با تقدیر از حمایت‌های شورای اسلامی شهر قزوین از معلولان، گفت: یکی از اقدامات ارزشمند شورای پنجم از بهزیستی، اجرای برنامه‌های سلامت محور بوده است که در کنار سایر خدمات از جمله مناسب سازی ۵٠ دستگاه اتوبوس برای استفاده معلولان، اجرای برنامه‌های فرهنگی متناسب با معلولان، تاسیس گرمخانه افراد بی‌خانمان و اختصاص ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار برای ساماندهی معتادان متجاهر در سال‌های اخیر کم سابقه بوده است./

 

منبع: جماران

همچنین ببینید

کودک 10 ساله جان هفت بیمار را نجات داد!

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای اعضای کودک ده‌ساله …