خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

وجود ۱۱ خانه برای نگهداری کودکان بی‌سرپرست در استان سمنان

  • 17 آبان 1400 - 20:17
وجود ۱۱ خانه برای نگهداری کودکان بی‌سرپرست در استان سمنان
معاون اجتماعی بهزیستی استان سمنان گفت: ۱۸۳ کودک بی سرپرست و بدسرپرست در ۱۱ مرکز شبانه روزی سراسر استان نگهداری می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، ساره امیرجان صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه ۱۱ مرکز نگهداری کودکان بد سرپرست و بی سرپرست در سطح استان سمنان وجود دارد، بیان کرد: ۱۸۳ کودک در این مراکز نگهداری می‌شوند.

وی با بیان اینکه تعداد خانوار تحت حمایت بهزیستی استان سمنان یک هزار و ۴۱۳ خانوار است، بیان کرد: ۶۰۲ نفر نیز تحت پوشش بیمه اجتماعی شهری زنان و سرپرست خانوار قرار دارند.

معاون بهزیستی استان سمنان همچنین گفت: در شش‌ماهه اول سال جاری ۱۹ نفر در خانه‌های امن و هشت نفر در خانه‌های سلامت بهزیستی استان ساماندهی شدند همچنین بیست کودک در مراکز کودکان خیابانی دولتی و ۷۵ کودک در مراکز غیردولتی از خدمات بهره‌مند شدند.

امیرجان بیان داشت: در شش‌ماهه اول سال جاری پنج هزار و ۵۰۵ تماس با شماره ۱۲۳ مرکز مداخله در بحران بهزیستی استان سمنان گرفته شده است‌.

وی با بیان اینکه اجرای فعالیت‌های تخصصی در موضوع آسیب‌های اجتماعی و کمک به افراد آسیب دیده از مهمترین اهداف معاونت اجتماعی بهزیستی در سراسر استان سمنان محسوب می‌شود، افزود: ۸۹ نفر در سراسر استان از خدمات حمایت دفتر کودکان و نوجوانان به عنوان امداد بگیر، بهره‌مند می‌شوند همچنین باید گفت در نیم سال اول ۱۴۰۰، حضانت شش کودک بی سرپرست به خانواده‌های متقاضی داده شده است.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب