۱۰ درصد کودکان متکدی نیازمند هستند

متکدیان در سامانه بانک اطلاعات جامع ساماندهی می شوند، این در حالی است که تاکنون ۳۵۰ کودک خیابانی در تهران شناسایی شده‌اند که ۱۰ درصد آنها نیازمند واقعی هستند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرزانه مروستی، سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران از ساماندهی متکدیان در سامانه بانک اطلاعات جامع خبر داد و گفت: در این طرح مرکز غربالگری در شهر تهران این افراد را شناسایی و از آنجا به مراکز نگهداری ارجاع داده می‌شوند.

مروستی یکی از مشکلات ساماندهی متکدیان در گذشته را پراکندگی سامانه‌های اطلاعاتی مراکز و سازمانهای زیربط دانست و گفت: این پراکندگی باعث می‌شد یک فرد متکدی هر بار اطلاعات شخصی جدیدی را بدهد که مانع شناسایی و آمار دهی درست بود اما این سامانه با گرفتن عکس، اثر انگشت، اسکن قرنیه و اطلاعات سجلی به اطلاعات کافی افراد متکدی در کل کشور دسترسی خواهد داشت.

مروستی اعلام کرد که این افراد در صورت تکرار تکدی گری و ثبت در این سامانه به مراجع قانونی منتقل می‌شوند و از ۳ تا ۱ سال حبس در انتطار آنهاست و افراد بزرگسالی که از کودکان برای تکدی گری استفاده می‌کنند اموالشان هم توقیف می‌شود.

مروستی با اشاره به اینکه اکنون ۳۵۰ کودک خیابانی در تهران شناسایی شده‌اند گفت: ۵ تا ۱۰ درصد این کودکان نیازمند واقعی و مابقی، کودکان استثمار شده توسط بزرگسالان هستند.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران ۸۰ درصد حل مشکل تکدی گری را فرهنگ سازی و تغییر رویکرد مردم با این پدیده عنوان کرد و گفت: ۸۵ درصد کودکان شناسایی شده، اتباع خارجی هستند که با رایزنی هایی که با سفارتخانه ها انجام شده به زودی تعیین تکلیف می‌شوند.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز و ای.ام ردیف ۱۳۳۲ کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.

#تهران ۳۶۰
#تهران۳۶۰
#تهران_۳۶۰
#tehran۳۶۰
#tehran_۳۶۰
#tehraan۳۶۰
#tehraan_۳۶۰

 

منبع: رادیو

همچنین ببینید

اولین مرکز “حامی” کشور برای حمایت از زنان و کودکان  آسیب دیده افتتاح گردید

 اولین مرکز «حامی» کشور برای حمایت از زنان و کودکان  آسیب دیده در فضای مجازی …