اطلاعیه دعوت به همکاری انجمن هنرهای نمایشی همدان در بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

یک نخود فرنگی متفاوت» به میهمانی خردسالان همدانی می‌رود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره تئاتر بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، کارگردان این نمایش با بیان اینکه «من یک نخود فرنگی متفاوتم» درباره متفاوت نگاه کردن و زندگی کردن است، گفت: این نمایش می‌خواهد بگوید قرار نیست همه مثل هم باشیم؛ هرکس می تواند زندگی زندگی خاص خودش را بسازد.

 شکیبا مولوی درباره داستان این نمایش گفت: این نمایش داستان یک نخود فرنگی است که از بوته خود جدا شده، به جنگل رفته و با حیوانات مختلف آشنا می شود و در واقع به دنبال یک زندگی متفاوت است.

این هنرمند با بیان اینکه نحوه تربیت خردسالان بسیار حائز اهمیت است، افزود: از طریق هنر نمایش می‌توان مسائل تربیتی را به صورت  غیرمستقیم به خردسالان و کودکان آموزش داد.

مولوی با این توضیح که نمایش « من یک نخود فرنگی متفاوتم» کاری عروسکی هست که با یک چمدان و عروسک های سایه اجرا می شود، ادامه داد: این تئاتر با اجرای زنده موسیقی و حضور یک راوی و دو عروسک گردان به روی صحنه می‌رود و عروسک های به کار رفته در نمایش، کاغذی و ساده هستند.

مبینا احرار بازیگر و طراح لباس، شکیبا مولوی و مهتاب حیدری بازی دهندگان عروسک، سعید حاجی حیدری صدا پیشه و مصطفی دارابی نوازنده، عوامل این نمایش هستند و طراحی صحنه را نیز شکیبا مولوی بر عهده دارد.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری مجید قناد با شعار «کودک، تئاتر، طبیعت» از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود./

منبع: فرهنگ

همچنین ببینید

از پوستر جشنواره ملی شهر کودک و نوجوان رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛مراسم بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در …