خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

یونیسف آماده تقویت همکاری در حوزه ساماندهی کودکان خیابانی است

  • 19 آبان 1400 - 9:52
یونیسف آماده تقویت همکاری در حوزه ساماندهی کودکان خیابانی است
مدیر منطقه‌ای سازمان بین‌المللی یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا با اذعان به این واقعیت که کمک‌های اعطایی به جمهوری اسلامی رقمی ناچیز است، نسبت به تقویت همکاری این سازمان در ساماندهی کودکان خیابانی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، تد چایبان در نشست مشترک با مسعود گودرزی سرپرست امور بین الملل و معاون سازمان امور اجتماعی و نمایندگان اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی و روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور با ابراز خوشحالی از حضور در ایران،  گفت: امید داریم این نشست مشترک به زمینه‌ای برای ارتقای خدمات رسانی به کودکان خیابانی در ایران باشد.

مدیر منطقه‌ای سازمان بین‌المللی یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا با اشاره به اینکه همه تلاش ما این است که تحریم‌ها روی ارائه خدمات ضروری به کودکان تاثیر منفی نگذارد،  گفت: به سهم خود تلاش خواهیم کرد حمایت‌های مادی و معنوی لازم را از کودکان آسیب دیده به عمل بیاوریم.

چابیان با اشاره به بازدید خود از یکی از مراکز نگهداری کودکان خیابانی، ادامه داد: در بازدید متوجه شدیم که رییس جمهوری محترم ایران هم از مرکز نگهداری از کودکان بازدید داشته اند و این نشان از اهمیت مسائل به ساماندهی کودکان خیابانی در ایران دارد.

وی همچنین با بیان اینکه در ایران طبق گزارش ارائه شده شورایی به نام شورای اجتماعی کشور با مسولیت مستقیم رییس جمهوری مشغول امور کلان اجتماعی است،  گفت: سازمان یونیسف آماده همکاری و تبادل تجربیات با شورای اجتماعی کشور است.

مدیر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا ادامه داد: در حوزه موضوع میزبانی جمهوری اسلامی ایران از اتباع خارجی و زمینه‌سازی برای تحصیل رایگان کودکان اتباع مجاز و غیرمجاز خارجی، مهمان نوازی مردمان ایران شهره عام و خاص است که البته در این عرصه باید حمایت‌های مادی موثر هم از جمهوری اسلامی ایران به عمل آید.

چابیان با اشاره به این واقعیت که کمک‌های اعطایی به جمهوری اسلامی رقمی ناچیز است، اضافه کرد: به سهم خود برای افزایش همکاری در ساماندهی به کودکان خیابانی تلاش خواهم کرد و امید دارم با اقدامات اثربخش در حوزه جلب حمایت‌های مادی بیشتر هم موفق خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه این آمادگی وجود دارد که تجربه موفق سایر کشورهای دنیا در حوزه ساماندهی کودکان خیابانی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد، افزود: باید از الگوهای موفق نهایت استفاده را در این عرصه داشته باشیم.

  • منبع : ایرنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب