یادواره ۲۲ شهید دانش‌آموزی در شهرستان بویین‌زهرا برگزار شد

به مناسبت هفته دفاع مقدس یادواره ۲۲ شهید دانش آموزی در شهرستان بویین زهرا برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید استان، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یادواره ۲۲ شهید دانش‌ آموز شهرستان بویین ‌زهرا و یادبود شهید مدافع حرم محسن حججی چهارشنبه شب با حضور دانش ‌آموزان، معلمان و مردم شهیدپرور و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در بویین زهرا برگزار شد.

در این مراسم که حجت‌ الاسلام اسدالله رضوانی امام جمعه‌ بویین ‌زهرا، علی رحمانی فرماندار، بهرامعلی کشاورز قاسمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی دیگر از مسئولان دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند به دانش‌آموز فاطمه چگینی فرزند شهید مدافع ‌حرم الیاس چگینی هدیه‌ای به رسم یادبود اهدا شد.

در این مراسم حجت الاسلام رضوانی امام جمعه شهر بویین‌زهرا با اشاره به اهمیت زنده نگهداشتن یاد شهدا اظهارداشت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای بیان رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام است.

وی بیان کرد: باید در انعکاس ایثارگری‌ها و رشادت‌های شهدا تلاش کنیم تا بتوان در مقابل تهاجم فرهنگی، نقشه‌های شوم دشمنان ایستاد و آسیب ندید.

رضوانی به نقش دانش‌ آموزان در اعتلای کشور و الگوبرداری از سیره‌ شهدا اشاره کرد و گفت: باید همه‌ ما از سیره و منش شهدا درس بگیریم و آن را سرلوحه امور خود قرار دهیم تا در زندگی فردی و اجتماعی موفق باشیم.

امام جمعه‌ی شهر بویین‌زهرا در یادواره شهدای دانش‌آموز گفت: دانش ‌آموزان باید به تاسی از شهدا در کسب علم و دانش تلاش کنند تا همانند آنها در اعتلای کشور تاثیرگذار باشند.

 دانش‌آموزان همانند شهدا در اعتلای کشور تاثیرگذار باشند

حجت‌الاسلام اسدالله رضوانی گفت: دشمنان با آغاز جنگ تحمیلی تلاش کردند تا انقلاب نوپای ایران را شکست دهند ولی جوانان کشورمان با توکل به خداوند متعال و توسل به اهل‌بیت (ع) در مقابل آنها ایستادند و اجازه ندادند نقشه‌هایشان عملی شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ هزار دانش‌آموز در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند، اظهارداشت: دانش ‌آموزان نقش پررنگی در پیروزی این دوران داشته و توانستند دشمنان را شکست دهند.

امام جمعه  شهر بویین‌زهرا افزود: دانش‌آموزان در جنگ تحمیلی که دانشگاهی بود توانستند معرفت الهی را کسب کنند و با نثار خون‌شان فارغ‌ التحصیل شوند و در اعتلای کشور تاثیرگذار باشند.

این مسئول اظهارداشت: امروز وظیفه دانش‌آموزان است که با خوب درس خواندن در رشته‌های مختلف علمی پیشرفت کنند و با استفاده از علم و فناوری موجب توسعه کشور شوند.

وی افزود: همچنین دانش‌آموزان باید به تاسی از شهدا در کسب علم و دانش تلاش کنند تا همانند آنها در اعتلای کشور تاثیرگذار باشند و هر روز شاهد سربلندی و اقتدار روزافزون آن باشند.

رضوانی به مقایسه ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: کشور ما به برکت این انقلاب امروز در همه‌ عرصه‌ها از جمله نظامی و پزشکی رشد چشمگیری داشته که قابل قیاس با گذشته نیست.

امام جمعه‌ی شهر بویین‌زهرا با اشاره به اینکه شهدا با روحیه‌ی ایثارگری توانستند دشمنان مجهز به همه‌ی تجهیزات نظامی را شکست دهند، گفت: مسئولان ما امروز باید دارای چنین روحیه‌ای باشند تا بتوانند در برابر توطئه‌های دشمنان مقاومت کرده و آنها را از پای درآورند.

وی افزود: دیروز دشمنان در جنگ نظامی و اکنون در جنگ فرهنگی و اقتصادی تلاش دارند تا به این انقلاب خدشه وارد کنند که در این خصوص ضروری است همه‌ ما هوشیار باشیم.

رضوانی گفت: دشمنان با تهاجم فرهنگی به ویژه از طریق فضای مجازی تلاش دارند تا اعتقادات جوانان را کمرنگ کنند که در این راستا می‌طلبد نسل امروز بصیرت و آگاهی خود را نسبت به این تهاجم ارتقا دهند.

امام جمعه‌ی شهر بویین‌زهرا افزود: معلمان همانند فرماندهان و دانش‌آموزان به عنوان سربازان باید در جنگ تهاجم فرهنگی با ترویج فرهنگ قرآنی و ایثار و شهادت پیروز و سربلند باشند.

در این مراسم فاطمه اینانلو چرخلو فرزند آزاده و جانباز علی اینانلو چرخلو به روایتگری دفاع مقدس پرداخت.

مردم شهرستان بویین‌زهرا در دوران انقلاب و دفاع مقدس، ۲۲ شهید تقدیم کرده است./

 

منبع: خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

اجرای فعالیت های های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بوستان های شهر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و …