یادواره شهدای دانش آموز در شهرستان نمین برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه ناحیه شهرستان نمین ششم آبان 98 یادواره شهدای دانش آموزی نمین و 36 هزار شهید دانش آموز کشور با محوریت شهیدان دانش آموز مرحمت بالازاده و بهنام محمدی برگزار شد.
در این مراسم فرمانده سپاه ناحیه نمین با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز اظهار کرد: شهدای دانش آموز سنگر مبارزه با ظلم و کفر به سنگر علم ترجیح دادند تا با غیرت خود مقابل تهاجم بیگانگان به کشور ایستادگی کنند.
شاپور حسن زاده افزود: فرزندان این کشور از خطر استقبال کردند تا امروز بتوانیم بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب در آرامش و عزت باشیم و این حاصل بصیرت سیاسی و اجتماعی آنان بود.
این مراسم که با حضور اهالی و مسئولان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و دانش آموزان مدرسه شهید قاضی شهر آبی بیگلو در مسجد جامع شهر آبی بیگلو برگزار شد، با اجرای برنامه هایی چون قرائت وصیت نامه شهید مقصود نخست توسط یکی از دانش آموزان، خاطره گویی توسط یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس، اجرای مداحی و تجلیل از دانش آموزان نمونه بسیجی یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان گرامی داشته شد.
همچنین در پایان این مراسم معنوی مسئولان شرکت کننده از خانواده مظعم دانش آموز شهید “قربانعلی پوراروج” در شهر آبی بیگلو دیدار نموده و نیز از برادر محترم شهید که در بستر بیماری بودند، عیادت کردند./

 

منبع: ایثار

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …