خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۶ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : Saturday - 27 November - 2021
0
" اختصاصی ایچنا "

گزارش خبرنگار ایچنا از مقابل لانه جاسوسی / طنین الله اکبر و فریاد مرگ بر آمریکا / فرمانده سپاه : آمریکا کارخانه تولید دیکتاتور هاست

  • 13 آبان 1400 - 13:52
گزارش خبرنگار ایچنا از مقابل لانه جاسوسی / طنین الله اکبر و فریاد مرگ بر آمریکا  / فرمانده سپاه : آمریکا کارخانه تولید دیکتاتور هاست
مراسم‌یوم الله ۱۳ آبان در تهران با اجرای برنامه های متنوع در مقابل لانه جاسوسی در حال برگزاری می باشد .

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری ایچنا ، همزمان با یوم الله ۱۳ آبان در تهران و شهرهای مختلف این مراسم با حضور عموم مردم انقلابی برگزار گردید . بر اساس گزارش خبرنگار ایچنا در تهران این مراسم از ساعت ۱۰ آغاز گردید ، اجرای سرود از طرف گروه های دانش آموزی ، رزم نوازی دژبان ارتش ، اجرای تاکتیک های رزمی از سوی تیم های رزمی دانش اموزی از جمله ی برنامه هایی بوده که تا این ساعت در مقابل لانه جاسوسی انجام گرفته است .

در این مراسم سردار سرلشکر سلامی با حضور در جمع مردم طی سخنانی اظهار داشت : امروز برای ملت ایران روز پیروزی بزرگ است؛ غلبه بر بزرگ‌ترین امپراطوری تاریخ بشر یعنی آمریکا، ۱۳ آبان ۱۳۵۸ وقتی که آمریکا در اوج قدرت سیاسی و نظامی و اقتصادی خود به سر می‌برد و هنوز ملت ایران در آغاز یک انقلاب شکوهمند سازه‌های عظیم قدرت امروزین خویش را ایجاد نکرده بود، انقلابی بزرگ در آن انقلاب شکوهمند اسلامی که به رهبری امام خمینی(ره) خورشید اسلام را بر سپهر عالم تابانیده بود، شکل گرفت.

مراسم روز ملی استکبارستیزی با شعار «ایستادگی و مقاومت ملت ایران، رمز افول سلطه استکباری آمریکا»
وی افزود: این شجاعت و ایستادگی در فضای آن روزِ جهان یکی از شگفت‌انگیزترین وقایع تاریخی برای بشر و هم‌چنین برای ملت عزیز ایران است. ما با آمریکایی درگیر شده بودیم که تاریخ آدم و جغرافیای جهان در نقطه‌به‌نقطه آن از تجاوزگری‌ها و مداخلات تهاجمی، اشغال‌ها، کودتاها، مسلط کردن دیکتاتورها به دست آمریکا رنج می‌برد.
فرمانده کل سپاه گفت: اگر فهرست جنگ‌هایی که آمریکا از صدسال پیش به این سو در اقصی نقاط عالم به راه انداخته است را بشماریم، بیش از ۴۰ جنگ بزرگ در ۴۰ نقطه جهان محصول سیاست آمریکا در عالم است. آمریکا در اروپا، آفریقای جنوبی، آمریکای جنوبی، خاورمیانه، شرق دور، روسیه و در همه جا جنگیده است. بیش از ۸ میلیون کشته محصول جنگ‌های مستقیم آمریکاست، به جز جنگ‌های نیابتی که او صحنه‌گردان و عقبه سیاسی آن‌ها بوده است.
سرلشکر سلامی بیان کرد: بیش از ۲۰۰ مداخله در امور داخلی کشورها در حد کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ نظامی، فتنه‌های داخلی همه و همه محصول سیاست یک ابرقدرتی است که در طول تاریخ حیات سیاسی خود اراده کرده بود که فقط با گسترش قدرت نظامی اهداف سیاسی را دنبال کند. ۷۵۰ پایگاه نظامی آمریکا در جهان، هرکدام با دایره‌ای از یک تاثیر سیاسی تلاش کرده تا سیطره سیاسی فراگیر را در جهان ایجاد کند.
وی تصریح کرد: آمریکا کارخانه‌ی تولید دیکتاتورها در عالم بوده است؛ از فیلپین تا سودان، شیلی و شاه ایران، سلاطین حاکم بسیاری از کشورهای عربی، در امریکا لاتین، و همه جغرافیای جهان مملو از دیکتاورهایی است از رحم دموکراسی آمریکا پا به عرصه‌ی وجود گذاشته‌اند. او که مجسمه آزادی دارد، بیشترین اختناق، خفگان و به‌دار کشیدن آزادی‌خواهان عالم و تولید و تکثیر دستگاه‌های شکنجه و ارسال آن به همه دیکتاتورها و آموزش فنون شکنجه برای به بند کشیدن حقیقت‌جویان، عدالت‌خواهان و آزادی‌خواهان عالم در کارنامه اوست.
فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: آمریکا تنها قدرتی است که دو بار از سلاح هسته‌ای علیه یک ملت در سال ۱۹۴۵ در ناکازاکی و هیروشیما استفاده کرد و در کمتر از یک چشم به‌هم زدن صدها هزار انسان را خاکستر کرد. آمریکا در ایران با کودتای ۲۸ مردد ۱۳۳۲ رژیم شاهنشاهی را مستقر کرد و آزادی‌خواهی مشروطه‌خواهی و همه‌ی این مفاهیم را از جغرافیای سیاسی ایران حذف کرد.
لازم به ذکر است این‌مراسم با قرائت بیانیه ای به پایان خواهد رسید

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب