خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

گرسنگی در بین کودکان و اقلیت‌‎های نژادی آمریکا افزایش یافته است

  • 20 شهریور 1400 - 21:33
گرسنگی در بین کودکان و اقلیت‌‎های نژادی آمریکا افزایش یافته است
دولت آمریکا روز چهارشنبه از افزایش گرسنگی در بین کودکان، سیاهپوستان و دورگه‌های لاتین تبار در سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا ،دولت آمریکا اعلام کرد: گسترش ویروس کرونا موجب تعطیلی بسیاری از کسب و کارها شده و میلیون ها نفر را برای دستیابی به مواد غذایی مورد نیاز و کافی با چالش های زیادی روبرو کرده است. این بحران در بین کودکان، سیاهپوستان و دورگه های لاتین تبار شدیدتر بوده است.

به طور کلی ناامنی غذایی در آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۰٫۵ درصد رسیده که نسبت به ۲۰۱۹ میلادی تغییر نداشته و پایین ترین رقم از رکود بزرگ اقتصادی به شمار می رود.

دولت آمریکا برای مقابله با تبعات منفی بحران شیوع ویروس کرونا میلیاردها دلار برای تامین مواد غذایی اقشار نیازمند و آسیب پذیر هزینه کرده است.

آمارهای جدید نشان می دهد بیش از ۲۰ درصد آمریکایی ها در سال ۲۰۲۰ میلادی مجبور به دریافت کمک ها و اعانه های غذایی دولت شده‌اند.

دولت آمریکا اذعان کرده است که گرسنگی در بین سیاهپوستان و دورگه های لاتین تبار به شدت افزایش داشته است. بیش از ۲۵ درصد خانوارهای سیاهپوست در سال ۲۰۲۰ میلادی با ناامنی غذایی روبرو شده‌اند.

  • منبع : باشگاه خبرنگاران

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب