«گردو» به لوکاس می رود

فیلم سینمایی «گردو» در روزهای 24 و 25 سپتامبر (2 و 3 مهر ماه) در جشنواره فیلم کودک و نوجوان لوکاس به نمایش درمی آید.به گزارش خبرگزاری ایچنا؛

چهل و دومین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان لوکاس از تاریخ 19 تا 26 سپتامبر(28 شهریور تا 4 مهر) در شهر فرانکفورت آلمان برگزار می شود و فیلم سینمایی «گردو» در روزهای 24 و 25 سپتامبر (2 و 3 مهر ماه) در این جشنواره به نمایش درمی آید.

جشنواره لوکاس یکی از معتبرترین جشنواره های بین المللی کودک و نوجوان است و این اثر سینمایی اولین نمایش و حضور بین المللی خود را در بخش مسابقه مثبت 8 سال (+8) این جشنواره تجربه و با 7 فیلم دیگر از کشورهای هند، دانمارک، آلمان، هلند، مجارستان و سنگاپور به رقابت می پردازد.

«گردو» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی و تهیه کنندگی سید احد میکاییل زاده، داستان کودکی را روایت می کند که بابت گناهی که مرتکب شده، احساس می کند دست هایش در حال سیاه شدن است و این موضوع همزمان با اختلاف پدر و مادرش و جدایی آنهاست. او در سفر به روستایی دورافتاده در کویر همراه با مادرش به بهانه تماشای خسوف وارد چالش پذیرفتن و باور دو موضوع گناه و جدایی می شود.

فیلمنامه «گردو» نوشته مارال سجادی و محمدرضا حاجی غلامی است و آنا نعمتی، مهرنوش مقیمی، محسن عالم‌زاده، مهدی مرعشی، مریم نیک‌آیین، محمدمبین یوسفی، سید رادین صمدی، فاطمه مجیبیان گروه بازیگران این فیلم را تشکیل می دهند.

گفتنی است به بهترین فیلم بخش +8 جشنواره لوکاس جایزه 5 هزار یورویی تعلق می گیرد و از تهیه کننده فیلم جهت حضور در جشنواره دعوت به عمل آمده است.

پخش بین المللی فیلم «گردو» به عهده شرکت پرشیا فیلم به مدیریت علی قاسمی است./

 

منبع:خبرگزاری برنا

همچنین ببینید

نمایش فیلم‌تئاتر «هفت‌خوان کودکان» به مناسبت عید غدیر

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت عید غدیر خم، روز پنج‌شنبه ۷ مرداد …