خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2

گذران اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در طبیعت سبز

  • 28 آبان 1399 - 17:20
گذران اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در طبیعت سبز

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛طبق تحقیقات تفریحات به خصوص در طبیعت می تواند باعث افزایش عملکرد تحصیلی و سلامتی کودکان و نوجوانان شود. با بررسی تحقیقات موجود شواهدی یافت شد که نشان می دهد تأثیرات مثبت زمان صرف شده در طبیعت می تواند به بهبود اثرات منفی زمان صرف شده برای تماشای تلویزیون ، رایانه […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛طبق تحقیقات تفریحات به خصوص در طبیعت می تواند باعث افزایش عملکرد تحصیلی و سلامتی کودکان و نوجوانان شود.

با بررسی تحقیقات موجود شواهدی یافت شد که نشان می دهد تأثیرات مثبت زمان صرف شده در طبیعت می تواند به بهبود اثرات منفی زمان صرف شده برای تماشای تلویزیون ، رایانه یا بازی های ویدیویی کمک کند.

“تاسیا اسوالد” محقق روانشناسی دانشگاه آدلاید که مطالعات منتشر شده در این زمینه را بررسی کرده است ،گفت: شواهد اولیه وجود دارد که نشان می دهد اوقات فراغت در طبیعت می تواند عواقب ناشی از استفاده از تکنولوژی را از بین ببرد .بنابراین طبیعت ممکن است یک منبع بهداشت عمومی کم مصرف برای بهزیستی روانشناختی نوجوانان در عصر تکنولوژی باشد.

خانم اسوالد اکنون در حال برنامه ریزی یک مطالعه آزمایشی با انستیتوی تحقیقات پزشکی و بهداشتی استرالیای جنوبی برای بررسی تعامل اوقات فراغت در طبیعت در میان نوجوانان است.

خانم اسوالد گفت که روند رو به رشد تفریح در طبیعت برای سلامتی مهم است. تحقیقات تا به امروز نشان می دهد که پاسخ به سن کودک بستگی دارد. کودکان در سن دبستان به مکان بزرگتری برای بازی نیاز دارند و برای نوجوانان طبیعت محله مهم است.

وی گفت: ما بسیار خوش شانس هستیم که یک پارک درست در خارج از منزل داریم ،بنابراین کودکان یک زمین بازی در آنجا پیدا کرده اند که می توانند در آن اوقات فراغت خود را بگذرانند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب