کیفیت آثار اولویت‌ جشنواره تئاتر کودک و نوجوان است

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ شهرام کرمی روز چهارشنبه در جلسه اعضای ستاد برگزاری بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان اظهار داشت: برای اجرای هر چه بهتر این رویداد فرهنگی بزرگ تلاش کرده و در بخشهای مختلف به ویژه حوزه بین‌الملل از نظر کمی و کیفی آثار مناسبی انتخاب کنیم.

وی اضافه کرد: در دوره‌های گذشته همدان به خوبی ثابت کرد میزبان شایسته‌ای برای بزرگترین رویداد هنری حوزه کودک و نوجوان است.

کرمی با اشاره به ظرفیت خوب استان در زمینه پرورش هنرمندان و نیروی انسانی گفت: در جشنواره پیشین بیشتر کارها به عهده این نیروهای توانمند بوده و مرکز هنرهای نمایشی نیز با نظارت و حمایت برای اجرای بهتر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان تلاش می کند.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به مطالبه عمومی تبدیل شده اما نگرانی برای برگزاری این رویداد فرهنگی نداریم زیرا در بیست و پنج دوره برگزاری جشنواره تجربیات ارزنده‌ای کسب شده که می‌تواند برای دوره‌های آینده تأثیرگذار باشد.

پیوند کودک و طبیعت شعار جشنواره

دبیر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان نیز از برگزاری جلسات متعدد با هنرمندان و اهالی رسانه خبر داد و گفت: با هم‍فکری و یاری کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه تئاتر کودک، جشنواره خوبی در این دوره برگزار می‌کنیم.

مجید قناد توجه به نیاز مخاطب کودک و نوجوان را اولویت اصلی برگزاری جشنواره دانست و افزود: توجه به مضامین آموزشی و تربیتی کودکان و نوجوانان از دیگر موارد حائز اهمیت بوده و در انتخاب آثار هم به این نکته توجه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره بیست و ششم با شعار “کودک، طبیعت و تئاتر” برگزار می شود و هدف از انتخاب این شعار برقراری پیوندی عمیق بین نسل آینده‌ساز کشور با محیط زیست و طبیعت است و در بخش‌های مختلف جشنواره هم به صورت ویژه به این موضوع می پردازیم.

افزایش ۲۰ درصدی آثار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ اثر از هنرمندان ۲۹ استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است؛ گفت: تعداد آثار ارسالی به جشنواره نسبت به دوره‌های گذشته رشد قابل توجهی دارد.

احمدرضا احسانی اظهار داشت: در بخش کودک ۸۲ اثر، بخش نوجوان ۵۰ اثر، بخش خیابانی ۶۶ اثر، بخش خردسال ۴۸ اثر و در بخش نمایشنامه نویسی ۵۷ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده که این آمار نسبت به دوره بیست و پنجم حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

احسانی استقبال هنرمندان از جشنواره بین المللی کودک و نوجوان همدان را قابل توجه دانست و گفت: برای رضایت کودکان و نوجوانان و هنرمندان شرکت کننده در این رویداد هنری تلاش می کنیم.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به دبیری مجید قناد ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه امسال در همدان برگزار می شود./

 

منبع ایرنا

همچنین ببینید

سرنوشت جشنواره فیلم کودک چه خواهد شد؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ رویدادهای هنری یکی از بخش‌هایی بودند که تأثیرات بسیار زیادی از …