خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Wednesday - 28 September - 2022
3

کودکان و کار در معدن

  • 10 تیر 1400 - 17:10
کودکان و کار در معدن

به مناسبت ۱۰تیر ماه روز صنعت و معدن  به مسائل بهره کشی  از کودکان در معادن می پردازیم . کار در معدن یکی از سخت ترین و خطرناک ترین مشاغل شناخته می شود و جای بس تاسف است که کودکان را در این کار سخت بکار می گیرند. شغلی که ثمره برده داری نوین در […]

به مناسبت ۱۰تیر ماه روز صنعت و معدن  به مسائل بهره کشی  از کودکان در معادن می پردازیم . کار در معدن یکی از سخت ترین و خطرناک ترین مشاغل شناخته می شود و جای بس تاسف است که کودکان را در این کار سخت بکار می گیرند. شغلی که ثمره برده داری نوین در برخی کشورها است.

کودکان فقیر مجبور بودند تا ساعت‌های طولانی را در معادن بگذرانند و گاهی تا مدت‌ها از دیدن نور خورشید محروم باشند. رفته رفته فعالان مدنی به این رویه اعتراض کردند. این اعتراضات پس از جنگ جهانی دوم وسعت بیشتری یافت. صدها کتابی که در این زمینه نوشته شده تنها بخشی از تلاش‌های بین‌المللی برای متوقف کردن سوءاستفاده از نیروی کار کودکان بوده است. این اقدامات باعث شد که قوانین بین‌المللی متعددی برای مقابله با این وضعیت شکل بگیرد.

به نظر می‌رسد که نتایج مقابله با کار کودکان در معادن را تنها می‌توان در نظریات انسان‌دوستانه مشاهده کرد و در عمل وضعیت کودکان بهبود چندانی نیافته است. این موضوع منجربه نگرانی‌های متعددی درباره آینده می‌شود.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب