کودکان شهرستان‌های همدان امروز تئاتر می‌بینند

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ در سومین روز برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، شهرستان های استان همدان به شرح زیر میزبان این رویداد بین المللی هستند.

نمایش تئاتر «باغ همسایه» در نهاوند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان نهاوند گفت: تئاتر «باغ همسایه» به نویسندگی و کارگردانی جعفر سوری در شهرستان نهاوند اجرا می شود.

زینب سیف با بیان اینکه نمایش «باغ همسایه» از امروز -شنبه ۱۸ آبان- برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد، افزود: این نمایش در روز های شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) به روی سن خواهد رفت.

وی با توضیح اینکه تئاتر «باغ همسایه» برای رده سنی کودک است، اضافه کرد: هماهنگی های لازم با آموزش و پروش برای حضور دانش آموزانی با این رده سنی انجام شده است.

نویسنده و کارگردان تئاتر «باغ همسایه» نیز درباره داستان این نمایش گفت: داستان تئاتر «باغ همسایه» درباره یک باغچه کوچک با تعدادی گل و درخت است که یکی از این گل ها توسط زنبوری گول می خورد و فکر می کند که باغ همسایه بهتر است.

جعفر سوری با بیان اینکه قدردان جایگاه و موقعیت خود بودن از نکاتی است که تئاتر «باغ همسایه» به کودکان می آموزد، یادآور شد: کودکان بدانند هر جایی که هستند از نظم، صفا، دوستی و صمیمتی که با دوستان و خانواده خود دارند لذت ببرند؛ نکته مهمی است که تلاش کردیم در این نمایش به آن ها آموزش دهیم.

«موش های آواز خوان» در کبودراهنگ

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کبودراهنگ نیز گفت: تئاتر «موش های آواز خوان» به کارگردانی مصطفی بیگی در شهرستان کبودراهنگ اجرا می شود.

ناصر قره باغی، با بیان اینکه نمایش‌‎‌ «موش های آواز خوان» از امروز -شنبه ۱۸ آبان- برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد، افزود: این نمایش در روز شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و در روز یکشنبه در دو سانس ۱۰ و ۱۱ در مجتمع فرهنگی هنری جوان به روی سن خواهد رفت.

وی با توضیح اینکه تئاتر «موش های آواز خوان» برای رده سنی خردسال است، اضافه کرد: هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش و مهدهای کودک برای حضور دانش آموزان و خردسالان با این رده سنی انجام شده است.

نویسنده و کارگردان تئاتر «موش های آواز خوان» نیز درباره داستان این نمایش گفت: داستان درباره پسربچه ای به نام پرهام که به خاطر پرخوری و عدم رعایت بهداشت دچار دل درد می شود و از کنسرت مورد علاقه اش جا می ماند اما موش ها به خاطر کارهای غیر بهداشتی پرهام که برای آن ها مفید است، کنسرتی را برای او اجرا می کنند.

سیده معصومه زیوری با بیان اینکه نظم و بهداشت و نکات آموزشی را باید به صورت غیر مستقیم به کودکان بگوییم، افزود: این نمایش می خواهد به خردسالان و کودکان به طور غیرمستقیم رعایت بهداشت و نظم را آموزش دهد.

نمایش «بادبادک» در فامنین

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فامنین نیز با توضیح اینکه برنامه های جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در شهرستان فامنین نیز اجرا می شود، گفت: تئاتر «بادبادک» به نویسندگی و کارگردانی محمد فرجی در این شهرستان بر روی صحنه خواهد رفت.

محمدمهدی کلهری با بیان اینکه نمایش «بادبادک» از امروز -شنبه ۱۸ آبان- برای کودکان و نوجوانان اجرا می شود، افزود: این نمایش در روز های شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در کتابخانه شهید مطهری، سالن شهدای گمنام بر روی سن خواهد رفت.

وی با توضیح اینکه تئاتر «بادبادک» برای رده سنی کودک است، اضافه کرد: هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش برای حضور دانش آموزانی با این رده سنی انجام شده است.

نویسنده و کارگردان تئاتر «بادبادک» نیز درباره داستان این نمایش گفت: تئاتر «بادبادک» درباره یک کودک است که بادبادک خود را گم می کند و به دنبال آن می رود و در داستانی موازی پیرمرد باغبانی، داستان بادبادک خود را که سال ها پیش گم کرده است را می گوید.

محمد فرجی با توضیح اینکه تئاتر «بادبادک» قصد دارد به کودکانی از توجه و مراقبت های پدر و مادر خود گله دارند، بیاموزد که این مراقبت ها لازم و از سر مهربانی است، یادآور شد: این نمایش می خواهد به کودکان بگوید که قدردان زحمات و مراقبت های پدر و مادر خود باشند.

ملایر میزبان «سیرک سیار» 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ملایر نیز گفت: تئاتر«سیرک سیار» به کارگردانی فرزاد لباسی در شهرستان ملایر اجرا می شود.

حجت الاسلام طالب ترکاشوند با بیان اینکه نمایش‌‎‌ «سیرک سیار» از امروز -شنبه ۱۸ آبان- برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد، افزود: این نمایش در روز های شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مجتمع فرهنگی هنری اندیشه به روی سن خواهد رفت.

وی با توضیح اینکه تئاتر «سیرک سیار» برای رده سنی نوجوان است، اضافه کرد: هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش برای حضور دانش آموزان با این رده سنی انجام شده است.

فرزاد لباسی، کارگردان تئاتر «سیرک سیار» نیز با بیان اینکه داستان این نمایش درباره پسربچه ای به نام جان است که عاشق سیرک است اما خانواده اش مخالف حضور آن در سیرک هستند، گفت: این تئاتر می خواهد به نوجوانان بگوید که با تلاش و کوشش می توانند به هدف خود برسند.

«حکایت نوادگان گنجشک اشی مشی» در تویسرکان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان تویسرکان نیز گفت: تئاتر«حکایت نوادگان گنجشک اشی مشی» به کارگردانی حمید اصغری در شهرستان تویسرکان اجرا می شود.

علی نورعلیئی با بیان اینکه نمایش‌‎‌ «حکایت نوادگان گنجشک اشی مشی» از امروز -شنبه ۱۸ آبان- برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد، افزود: این نمایش در روز های شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مجتمع فرهنگی هنری فردوسی به روی سن اجرا می شود.

وی با توضیح اینکه تئاتر «حکایت نوادگان گنجشک اشی مشی» برای رده سنی کودک و نوجوان است، اضافه کرد: هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش برای حضور دانش آموزان با این رده سنی انجام شده است.

حمید اصغری، کارگردان تئاتر «حکایت نوادگان گنجشک اشی مشی» نیز با بیان اینکه داستان این نمایش درباره نوادگان گنجشک اشی مشی است، یادآور شد: این نمایش موزیکال به کودکان می آموزد که مواظب زمین باشند و آن را آلوده نکنند.

«کودک و آرزوهای بافتنی» در بهار 

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار نیز گفت: تئاتر «کودک و آرزوهای بافتنی» به کارگردانی هادی لایقی در شهرستان بهار اجرا می شود.

فتح‌اله ضابطی با بیان اینکه نمایش‌‎‌ «کودک و آرزوهای بافتنی» از امروز -شنبه ۱۸ آبان- برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد، افزود: این نمایش در روز های شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مجتمع فرهنگی هنری آیت الله بهاری به روی سن خواهد رفت.

وی با توضیح اینکه تئاتر «کودک و آرزوهای بافتنی» برای رده سنی کودک و خردسال است، اضافه کرد: هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش برای حضور دانش آموزانی با این رده سنی انجام شده است.

هادی لایقی، نویسنده و کارگردان تئاتر «کودک و آرزوهای بافتنی» نیز با بیان اینکه داستان این نمایش درباره یک خانوم و چند کلاف بافتنی است که می خواهند آرزوی کلاف خاکستری را که شادی برای کودکان است را بر آورده کنند، گفت: این تئاتر به کودکان، اهمییت طبیعت، همدلی و همکاری را می آموزد.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «کودک، طبیعت، تئاتر» از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸ در همدان برگزار می شود.

همچنین ببینید

توافق نامه وزارت کشور باصندوق کودکان ملل متحد(یونیسف)

امضاء موافقتنامه همکاری با کشورهای لهستان و قرقیزستان، تفاهم نامه برگزاری مراسم اربعین میان وزارت …