خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2

کنفرانس بین المللی حقوق کودک آبان برگزار می‌شود

  • 31 شهریور 1398 - 14:58

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک : کنفرانس بین المللی حقوق کودک آبان برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و دبیر علمی دومین کنفرانس بین المللی حقوق کودک افزود: به مناسبت سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون جهانی حقوق کودک، کنفرانس […]

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک : کنفرانس بین المللی حقوق کودک آبان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و دبیر علمی دومین کنفرانس بین المللی حقوق کودک افزود: به مناسبت سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون جهانی حقوق کودک، کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک در روز‌های ۲۸ و ۲۹ آبان سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.
وی گفت: با توجه به مصوبه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، سال جاری به عنوان سال تحول در حوزه حقوق کودک نامگذاری شده و به همین مناسبت برنامه‌های متنوع و مختلفی در تهران و سطح استان‌ها پیش‌بینی و اجرا می‌شود.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک افزود: یکی از برنامه‌های مد نظر مرجع، برگزاری شورای هماهنگی مراجع متناظر استانی حقوق کودک در سطحی وسیع‌تر و گسترده‌تر در چارچوب کنفرانس‌های استانی با حضور نخبگان، مسئولان، دست‌اندرکاران و فعالان عرصه حقوق کودک است.
عباسی، هدف از برگزاری کنفرانس‌های استانی را ایجاد حساسیت در اذهان مسئولان و مردم نسبت به حقوق کودک و مدیریت چالش‌های حوزه حقوق کودک عنوان کرد و با اشاره به اینکه حقوق کودک نیاز به حمایت ویژه و به صحنه آمدن همه دست‌اندرکاران این حوزه دارد گفت: کنفرانس‌های تخصصی حقوق کودک در استان‌ها به صورت آگاهانه و با برنامه‌ریزی قبلی و شناسایی چالش‌های حوزه کودک در استان میزبان برگزار می‌شود.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با اعلام این که به مناسبت سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون جهانی حقوق کودک، کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک در روز‌های ۲۸ و ۲۹ آبان سال جاری و با حضور نمایندگانی از سازمان ملل، یونیسف و کشور‌های مختلف، دستگاه‌های قضایی و اجرایی و مراکز علمی و دانشگاهی در تهران برگزار می‌شود، افزود: در حاشیه این کنفرانس، جشنواره ملی حقوق کودک و نمایشگاه دستاورد‌های چهل ساله جمهوری اسلامی در زمینه حقوق کودک برپا خواهد شد که به نمایش فعالیت‌ها و اقدامات کشورمان در حوزه حقوق کودک اختصاص دارد.
دبیر علمی دومین کنفرانس بین المللی حقوق کودک همچنین گفت: برگزیده دستاورد‌های جمهوری اسلامی در حوزه حقوق کودک، در قالب نمایشگاهی در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو عرضه خواهد شد.
معاون وزیر دادگستری گفت: حقوق بشر، موضوعی جهان شمول و عمومی است؛ قطع نظر از اینکه بسیاری از کشور‌ها بویژه آمریکا نگاهی ابزاری و سیاسی به حقوق بشر دارند، ارزش‌های والایی در اعلامیه جهانی حقوق بشر و بویژه اعلامیه اسلامی حقوق بشر نهفته است که اجرای آن‌ها برای تامین صلح، آرامش و امنیت بشر لازم و ضروری است.
عباسی افزود: ایران اسلامی با کشور‌های مختلف و سازمان‌های بین‌المللی تعامل خوبی دارد و اقدامات ارزشمندی نیز در کشور در حوزه حقوق کودک انجام شده و برای رفع نواقص موجود در این حوزه گام‌هایی برداشته خواهد شد که این مهم، در دستور کار مرجع ملی قرار دارد./

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب