کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر گیلان تشکیل‌جلسه‌داد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، این نشست با هدف سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی هدف‌مند و ایجاد فرصت‌های افزون‌تر برای برگزاری ویژه‌برنامه‌های چهل‌ویکمین سال‌گشت پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی و با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیته‌کودک و نوجوان استان صورت‌گرفت.

مدیرکل کانون استان گیلان در این نشست، سخنان خود را با تسلیت به‌مناسبت شهادت سردار سپهبد، قاسم سلیمانی و همرزمان این سرباز ولایت آغازکرد و با تشبیه راه سردارسلیمانی به یک مکتب متعالی، ضرورت آشناسازی هرچه بیش‌تر نسل کودک و نوجوانان را با اهداف عالیه این شهید خواستارشد.

اسفندیارضیائی از مهربانی، شرافت و عزت‌نفس شهید سلیمانی و تعلق‌خاطر وی به کودکان و نوجوانان نیز یادکرد و گفت: از ویژگی‌های نظام مقدس اسلامی، مردمی بودن آن است و ظهور شخصیت‌های تاثیرگذار و ولایت‌مداری چون سردار سلیمانی، بیان‌گر رویش‌های ماندگار حکومت اسلامی محسوب‌می‌شود.

مسوول کمیته کودک و نوجوان دهه فجر استان گیلان هم‌چنین، خون شهیدان را سرمایه‌ای  ارزش‌مند ارزیابی‌کرد و با تاکید بر ضرورت جاری‌سازی سبک‌زندگی ایرانی اسلامی درجامعه افزود: لازم است برای تحقق این هدف از کودک و نوجوان آغازکنیم.

این مدیر فرهنگی ادامه سخنان خود را به اهمیت هم افزایی و هم‌گرایی در مسیر ارتقای آگاهی‌های فرزندان ایران اسلامی و آشناسازی هرچه بیش‌تر آنان با اهداف عالیه نظام اختصاص‌داد و با تشریح مهم‌ترین فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دهه مبارک فجر، از همراهی و هم‌گرایی تمامی دستگاه‌ها و گروه‌های مردم نهاد در  برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های این ایام استقبال‌کرد.

برپایه این گزارش، کارشناس امور تشکل‌ها و گروه‌های مردم نهاد استانداری گیلان نیز ازجمله حاضران این نشست بود که ضمن تسلیت شهادت سردار قاسم‌سلیمانی، از نقش دفاع مقدس و شهیدانی چون وی در هویت‌بخشی افزون‌تر به جمهوری اسلامی ایران سخن‌گفت.

ابراهیم طاهری، کارشناس امور تشکل‌ها و گروه‌های مردم نهاد استانداری گیلان

ابراهیم طاهری درعین‌حال از انقلاب‌ اسلامی ایران به‌عنوان یک حرکت مردمی ولایت‌محور نام‌برد و مقدم دانستن«زیستن» بر«گریستن» را از آموزه‌های انسان‌ساز آن دانست.

او هم‌چنین، اشاره‌ای به تغییر سیاست‌های دشمنان اسلام در عصر حاضر داشت و «تهدید مغزها» را جایگزین «تهدید مرزها» از سوی استکبارجهانی عنوان‌کرد.

این مسوول استانی برهمین اساس نیز انگیزه‌بخشی و الگوسازی برای نسل کودک و نوجوان و ایجادپیوندهای فکری با شهیدان را از اولویت‌های فعالان حوزه فرهنگ، به ویژه دست‌اندرکاران کانون پرورش فکری برشمرد  و دهه مبارک فجر را فرصتی برای پرداختن به این مهم خواند.

برپایه این گزارش، ارایه‌ی نقطه‌نظرات از سوی حاضران، تشریح ویژه‌برنامه‌های پیشنهادی از سوی نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر انقلاب اسلامی، ازدیگر بخش‌های این نشست به‌شمارمی‌رفت.

شایان‌ذکر است دراین جلسه، نمایندگانی از «استانداری»، «آموزش و پرورش»، «نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی»، «کمیته امداد امام خمینی(ره)» استان گیلان و «سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی» شهر رشت حضورداشتند.

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …