خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
1

کمبود واکسن فلج اطفال و سرخک در نیجریه

  • 22 آبان 1399 - 13:45
کمبود واکسن فلج اطفال و سرخک در نیجریه

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از صدا وسیما ؛سازمان بهداشت جهانی و یونیسف هشدار دادند میلیون‌ها کودک، به ویژه در نیجریه، به علت ویروس کرونا در معرض خطر عدم تزریق واکسن فلج اطفال و سرخک هستند. هشدار یونیسف درباره کمبود واکسن فلج اطفال و سرخک در نیجریه بسازمان بهداشت جهانی و صندوق حمایت از […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از صدا وسیما ؛سازمان بهداشت جهانی و یونیسف هشدار دادند میلیون‌ها کودک، به ویژه در نیجریه، به علت ویروس کرونا در معرض خطر عدم تزریق واکسن فلج اطفال و سرخک هستند.

هشدار یونیسف درباره کمبود واکسن فلج اطفال و سرخک در نیجریه بسازمان بهداشت جهانی و صندوق حمایت از کودکان ملل متحد (یونیسف) هشدار دادند میلیون‌ها کودک، به ویژه در نیجریه، پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا، به علت ویروس کرونا در معرض خطر عدم تزریق واکسن فلج اطفال و سرخک هستند.

یونیسف و سازمان جهانی بهداشت در بیانیه مشترکی که چهارشنبه در ابوجا، پایتخت نیجریه منتشر شد، هشدار دادند مقابله با بیماری همه گیر جهانی کووید ۱۹ ضروری است. با این حال سایر بیماری‌های کشنده” مانند فلج اطفال و سرخک” نیز زندگی میلیون‌ها کودک را در برخی از فقیرترین مناطق تهدید می‌کند.

یونیسف گزارش داد: در سال‌های اخیر، یک تجدید حیات جهانی سرخک با همه گیر شدن بیماری در همه مناطق جهان روی داده و ​شکاف‌ها در پوشش واکسن در سال ۲۰۲۰ با شیوع کرونا بیشتر شده است. این نهاد‌ها از اهداء کنندگان مالی و سیاست گذاران جهانی “اقدام فوری” را در این خصوص خواستار شده اند.

وضعیت نیجریه و نزدیک به ۲۰۰ میلیون نفر از ساکنان آن نگران کننده است. این کشور “به علت وجود بیماری فلج اطفال و سرخک همچنان در معرض خطر است” در این بیانیه آمده است: “بهبود کمی در پوشش واکسیناسیون وجود دارد”.

طبق داده‌های سال ۲۰۱۸ به عنوان مثال فقط ۵۴ درصد از کودکان در نیجریه، اولین دوز واکسن سرخک را دریافت کرده اند. روز دوشنبه، مقامات نیجریه از افزایش ناگهانی موارد مرگ و میر ناشی از تب زرد، بیماری کشنده‌ای که برایش واکسن وجود دارد، در دو منطقه جنوبی خبر دادند.

رسانه‌های محلی، روز چهارشنبه نیز گزارش دادند در منطقه همسایه بنوئه (نام ایالتی در نیجریه)، طی ۱۷ روز گذشته، حداقل ۱۷ نفر بر اثر بیماری که هنوز ناشناخته است، جان خود را از دست دادند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب