خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

کلیسای کاتولیک از یک قرن آزار و مرگ کودکان بومی در کانادا عذرخواهی کرد

  • 03 مهر 1400 - 10:54
کلیسای کاتولیک از یک قرن آزار و مرگ کودکان بومی در کانادا عذرخواهی کرد
کلیسای کاتولیک سرانجام به خاطر بیش از یک قرن آزار و اذیت منجر به مرگ هزاران کودک بومی در کانادا عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ از اواخر قرن نوزده میلادی تا سال ۱۹۹۶، هزاران کودک بومی برای جداسازی از فرهنگ و تمدن خود به مدارس تحت نظارت کلیسای کاتولیک در کانادا آورده شدند تا تحت تربیت مسیحی و متمدن قرار گیرند. اما خروجی این مدارس، گرسنگی، بیماری، آزار و اذیت جنسی و جسمی و نهایتاً مرگ بود به طوریکه در چند ماه گذشته چندین گور دسته‌جمعی از این کودکان در سرتاسر کانادا کشف شد و موجی از نفرت را در میان بومیان و دیگر اقشار مردم کانادا ایجاد کرد.

حالا کلیسای کاتولیک کانادا از بیش از یک قرن ظلم بر این کودکان عذرخواهی کرده است. شورای بومیان کانادا از این عذرخواهی استقبال کرده اما آن را ناکافی دانسته و خواستار عذرخواهی شخص پاپ فرانسیس رهبر دستگاه کاتولیک شده است. بومیان کانادا مرگ و مفقودی هزاران کودک را یک نسل‌کشی فرهنگی از سوی سیاستمداران و ارباب کلیسا می‌دانند.

شورای اسقف‌های کانادا در این نامه عذرخواهی بر تلاش و تعهد کلیسا برای جبران مافات تاکید کرده است. این شورا بر همکاری با واتیکان برای ایجاد فضای جبران تاکید کرده است. در همین حال در ماه دسامبر قرار است گروهی از رهبران بومیان کانادا برای دیدار با پاپ راهی واتیکان شوند.

  • منبع : شفقنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب