خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

کلاس‌های درس از آبان‌ماه حضوری می‌شود

  • 18 شهریور 1400 - 19:42
کلاس‌های درس از آبان‌ماه حضوری می‌شود
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: مدارس از مهرماه آغاز به کار و کلاس‌های درس از آبان طبق پیش‌بینی‌های به عمل آمده به صورت حضوری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛حسن مظفری ، در رابطه با بازگشایی مدارس، اظهار کرد: فعالیت مدارس و فرآیند آموزشی از مهرماه آغاز خواهد شد که بازگشایی در مهرماه به صورت غیرحضوری و فرآیند تعلیم و تربیت از طریق فضای مجازی صورت خواهد گرفت اما از آبان‌ماه طبق پیش‌بینی‌های به عمل آمده به صورت حضوری خواهد بود.

وی افزود: همچنین با هماهنگی ستاد کرونا، مدارس دورافتاده با تعداد دانش‌آموزان کمتر از ۲۰ نفر، کلاس درس به صورت حضوری برگزار می‌شود، چون در بسیاری از این مناطق  امکان دسترسی دانش‌آموزان به فضای مجازی میسر نیست و به دلیل دوری راه دسترسی به درسنامه‌ها به سختی اتفاق می‌افتد.

این مسئول در رابطه با واکسیناسیون معلمان، ادامه داد: با هماهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی در پایگاه‌های متمرکز ۸۲ درصد همکاران واکسینه شده‌اند. همچنین به تعدادی از همکاران در مراکز دیگر واکسن تزریق شده که در مجموع حدود ۹۰ درصد همکاران شاغل در استان واکسینه شده‌اند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان تصریح کرد: سازماندهی همکاران برای شرایط بازگشایی حضوری انجام شده است. مطلوب آموزش‌وپرورش این است که همه مدارس حضوری باشد اما می‌بایست امنیت بهداشتی مدارس تامین شود. بیشترین تعداد کلاس‌ها حداکثر با حضور ۱۵ نفر برگزار و فاصله‌گذاری اجتماعی در کلاس‌ها حتماً رعایت خواهد شد.

مظفری در رابطه با اپلیکیشن شاد، خاطرنشان کرد: بر اساس اقدامات انجام‌ شده در سطح کشور، اپلیکیشن شاد با رفع ایرادات و معایب گذشته و با هماهنگی‌های لازم آماده بهره‌برداری است و امیدواریم که مشکلاتی که گاهاً در سال تحصیلی گذشته دانش‌آموزان با آن مواجه بودند، اتفاق نیفتد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب