کودکان کار به قانون جدید نیاز ندارند؛باید نظارت مجلس بر دولت افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا و دهاقان، در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با توجه به روزجهانی مبارزه با کار کودک به خبرنگار ایچنا گفت: در مجلس دهم قانون حمایت از کودکان نوشته و تصویب شد اما در مجلس یازدهم توسط ریاست مجلس ابلاغ شد اما درحال حاضر قانون تایید شده نیازمند دستورالعمل و آیین‌نامه‌هایی است که باید توسط دولت تنظیم و ابلاغ شود.

وی ادامه داد: کشور کمبود قانون در حوزه کودک و کار کودک ندارد و در این سال‌ها منابع قابل توجهی به حوزه اجتماعی به ویژه حوزه کودک اختصاص داده شده است. هرچند این منابع پراکندگی‌هایی داشته است اما هیچگاه این حوزه با مشکل کمبود بودجه مواجه نشده است.

محمودی تاکید کرد: امروزه شاهد افزایش روزانه کودکان کار در کشور هستیم اما سعی داریم این مشکلات به حداقل برسانیم یا میزان آنرا ثابت نگهداریم. بعنوان نماینده مجلس بیان می‌کنم این وظیفه مجلس است از دولت اجرای قوانین را خواستار باشد و باید نظارت مجلس بر دولت بیشتر شود. برای افزایش کارایی قوانین و کاهش مشکلات اجتماعی نیاز به قانون گذاری جدید نداریم بلکه باید نظارت بر اجرایی قوانین تصویب شده افزایش پیدا کند.

نماینده مجلس یازدهم گفت: راهی که مجلس باید طی کند نظارت بر قوانین و منابع است. دولت باید در حوزه اجتماعی و فرهنگی  هماهنگی لازم میان دستگاها را فراهم کند. چند سالی است سازمان اجتماعی کشور زیر نظر وزیر کشور در حال فعالیت است. این سازمان وظیفه اجرایی ندارد بلکه وظیفه آن هماهنگی و برنامه ریزی است. اما به دلیل عدم هماهنگی امروز شاهد عدم عملکرد مناسب از جانب دستگاه‌های اجرایی در حوزه اجتماعی و فرهنگی هستیم./

همچنین ببینید

بهزیستی تعریفی برای مناطق حاشیه نشین ندارد/ وجود 2400 خانوار نیازمند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان با اشاره به اینکه بهزیستی …